Wpis z mikrobloga

@Kempes: W takim razie co głupiemu polakowi pokazać aby zmądrzał? Społeczny relatywizm i degrengoladę moralną? Polakom można wiele przypisać, chlanie wódy, niechlujność, nadmierne przywiązanie do obrzędowości kościelnej, jak i wiele innych przywar którymi obsmarować można każdy inny kraj. Pani Gretkowska zapomina że prawdziwym dramatem tego narodu jest brak inteligencji, z moralnym i obyczajowym fundamentem, a tylko postkomunistyczna lumpen inteligencja która najchętniej historię wykreśliłaby ze wszystkich podręczników. Bo to zawsze był
  • Odpowiedz
No ale te czasy, z niewiadomego powodu wspomina się dobrze

@ZaplutyKarzelReakcji: Powód jest bardzo wiadomy - ten mit został ukuty za czasów PRL przez ludzi, którzy przeżyli wojnę i spod niemieckiego buta wpadli pod rosyjski. Uznali oni, że skoro komuniści potępiają sanację, to znaczy, że była ona czymś dobrym dla Polski, co chroniło nas przed komunistami.
Poza tym, był to okres zaraz po odzyskaniu niepodległości, więc siłą rzeczy lepsza wydawała
  • Odpowiedz
  • 0
@Fan_Morawieckiego mnie nazywasz lewakiem? ( )
Jeszcze kilka lat temu sądziłem, że jestem twardym prawicowcem, ale widząc, co polska "prawica" wyczynia, staram się trzymać od niej jak najdalej. Niemniej do lewicy jest mi równie daleko. Staram się nie szufladkować ani siebie, ani nikogo. A na pewno staram się szanować zdanie każdej osoby bez względu na poglądy.
  • Odpowiedz
mnie nazywasz lewakiem? ( )

Jeszcze kilka lat temu sądziłem, że jestem twardym prawicowcem, ale widząc, co polska "prawica" wyczynia, staram się trzymać od niej jak najdalej. Niemniej do lewicy jest mi równie daleko. Staram się nie szufladkować ani siebie, ani nikogo. A na pewno staram się szanować zdanie każdej osoby bez względu na poglądy.


@Majku_: Ja jestem lewakiem w sumie, ale bardziej mi chodziło
  • Odpowiedz
  • 0
@Fan_Morawieckiego tak, określiłem PiS z pogardą, bo zdeptali i nadal depczą ideały, w które kiedyś wierzyłem bardziej, a teraz wierzę nadal, ale trochę mniej. A na pewno nie stanę w jednym rzędzie z PiS, pełnym zakłamania i hipokryzji. Więc nie mogę identyfikować się z obecnym "prawactwem". Może jestem idealistą i nikt mnie jeszcze z tego nie wyleczył? Możliwe.
  • Odpowiedz