Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie, czy ktoś z was jest w sytuacji gdzie ma w rodzinie niepełnosprawnego dorosłego którym opiekuje sie rodzic? Co w przypadku gdy rodzic nie jest w stanie dalej opiekować sie dzieckiem? Czy w takim przypadku opieka przechodzi na rodzeństwo? Co w przypadku gdy rodzeństwo nie ma zamiaru poświęcić sie chorej osobie tak jak rodzic? Czy w takim przypadku takie osoby trafiaja do DPS ów?
Wybaczcie za tę ilość pytań, jednak jest to dla mnie ważne.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2cda060010a81b084b3ac0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania
Mieliśmy kiedyś szkolenie związane z tematem. To nic złego oddać taka osobę do DPS-u. Opieka nad chorym to ciężka praca wymagająca poświęceń a w dobrym dpsie są ludzie którzy się po prostu na tym znają i taka osoba będzie przęde wszystkim wśród ludzi podobnych a to też jest ważne. Rodzina zadba o pielęgnację, jedzenie ale nie da się takiej osobie zapewnić wszystkiego w warunkach domowych. Po prostu brakuje na to siły
Mieliśmy dziadka w domu który nagle z roku na rok z kontaktowego zmienił się na praktycznie niekontaktowego. No niepowiem bywało ciężko. Do dziś mam przed oczami jego szczęśliwy błysk w oku jak widział mnie. :(

Opiekowaliśmy się nim w domu i umarł w końcu w domu szczęśliwy i otoczony rodziną.

Różne są opinie: ciężko się takim człowiekiem opiekować ponieważ w pewnej chwili zaczynasz kwestionować swoje życie. Nigdy się śmierci nie bałem do