Wpis z mikrobloga

Jest jakaś różnica między tymi dwoma opcjami jaką płacę kartą za produkt kupiony w euro? Czy któraś z opcji mnie rucha bardziej na przewalutowaniu? Płacę kartą z konta złotówkowego.


@Morthgar:

tak, roznica jest taka, czy na przewalutowaniu zarobi paypal, czy twoj bank xD
W tym przypadku w obu, zapłaci za euro dużo więcej, niż mógłby.


@ConanLibrarian:

Niekoniecznie...

dzis, placac karta, zaplacilbym 441.967219 pln za 100EUR...

ot dany bank, przy danego typu koncie/ofercie i karcie danego wystawcy nie pobiera dodatkowych oplat, przelicza bezposrednio z waluty obcej na zlotowki i korzysta tylko ze stawek operatora platnosci.

Dlatego jak pisalem, nie ma jednej, prawidlowej odpowiedzi.
Niekoniecznie


@sylwek2k: Koniecznie. 1. Opcja - nie masz pojęcia ile zapłacisz, fakty mówią (doświadczenie oparte na faktach), że nie zapłacisz wg korzystnego możliwego do uzyskania kursu.
2. opcja - płacisz już dużo więcej.

No co niekoniecznie?
1. Opcja - nie masz pojęcia ile zapłacisz, fakty mówią (doświadczenie oparte na faktach), że nie zapłacisz wg korzystnego możliwego do uzyskania kursu.


@ConanLibrarian:

oczywiscie, ze zaplace, nie raz zdarzalo sie, ze koncowa kwota byla nizsza, niz pierwotnie zablokowana - wystarczylo, ze kurs waluty poszedl w dol nastepnego dnia.

2. opcja - płacisz już dużo więcej.


@ConanLibrarian:

przestan brac, albo bierz polowe.

Chcesz powiedziec, ze mam tylko opierac sie np
oczywiscie, ze zaplace


@sylwek2k: A kto pisał, że nie zapłacisz? Zapłacisz.
Ale nie wiesz ile.


Chcesz powiedziec, ze mam tylko opierac sie np na revolucie


Piszę to, co chcę napisać. Napisałem to. Parę razy.
Opieraj się na czym chcesz. Przecież to nie moje pieniądze.

A jak w banku zaplace mniej niz w danym momencie revolutem,


To zapłać tak. Na razie ci nie idzie. :-)

Teoria pojdzie sie #!$%@??


Brednie. Nadal będzie
Jednostkowe zdarzenie nie może zmienić prawidłowej teorii.


@ConanLibrarian:

jednostkowe zdarzenie obala teorie - bo oznacza, ze teoria nie jest prawdziwa

A kto pisał, że nie zapłacisz? Zapłacisz.

Ale nie wiesz ile.

Mam chyba déjà vu.


@ConanLibrarian:

po raz kolejny, mowa o roznicy kilkunastu groszy na kazde 100 dolarow/euro. I niekoniecznie oznacza to kilkanascie groszy w gore, bo moze tez oznaczac kilkanascie groszy w dol. Ja moge zyc z taka niepewnoscia
jednostkowe zdarzenie obala teorie


@sylwek2k: Nie. Nie obala. Możesz kombinować jak koń pod górkę, ale jednostkowe zdarzenie (wyjątek) nie obala teorii.
I nigdy tak nie było.

mowa o roznicy kilkunastu groszy


Chyba masz coś na oczach. Powtórzmy:

===

Czy któraś z opcji mnie rucha bardziej na przewalutowaniu?


@Morthgar: Obie.
===

Mi zwisa i powiewa czy na tym zarobisz, czy stracisz, czy to będzie grosz, dziesięć groszy, czy dziesięć milionów.
Ty
@sylwek2k:, @ConanLibrarian: kupowałem kartą kiedyś na aliekspress i mi korzystnie wyszło przeliczenie przez bank. PP zawsze jakieś zdzierskie stawki stosuje. Tylko, że to był zakup za 2 dolary.
Trzeba by, dwa tyle samo kosztujące produkty kupić, przez PP i karte i wtedy zobaczyć jaka jest różnica.
@Morthgar: Bo z tym może być różnie - wszak kursy są płynne. Ale gdyby pośrednicy płatności stosowali korzystne kursy (dla klienta, czyli nie zawyżone) czy sztuczek z przewalutowaniem z dolarów na euro, z ero na jeny, z jenow na funty, z funtów na szekle, z szekli na złotówki itd., to ani nie powstałyby firmy wchodzące w ten spread, ani frankowicze nie kupowaliby franków w kantorach.
;-)
Nie. Nie obala. Możesz kombinować jak koń pod górkę, ale jednostkowe zdarzenie (wyjątek) nie obala teorii.

I nigdy tak nie było.


@ConanLibrarian:

Jezeli w jakichs szczegolnych warunkach, cialo stale uzyska predkosc wieksza niz predkosc swiatla, to teoria, ktora twierdzi, ze nie mozna poruszac sie szybciej od swiatla wlasnie zostala obalona.

Ale gdyby pośrednicy płatności stosowali korzystne kursy (dla klienta, czyli nie zawyżone) czy sztuczek z przewalutowaniem z dolarów na euro, z