Wpis z mikrobloga

Mama mnie poprosiła, abym rozeznał się w tym bonie turystycznym, bo to przez internety trzeba załatwić.
#!$%@?. Na #!$%@? ja zacząłem drążyć ten temat. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Wchodzę na stronę ZUS-u i czytam.
No jo. Trzeba założyć konto.
Profil zaufany - nie ma, stary dowód, nie da się założyć, trzeba czekać na nowy dowód.
Kwalifikowany podpis - nie dla zwykłego obywatela takie rzeczy.
Bankowość elektroniczna - bank nie obsługuje takich atrakcji.
Zwykła rejestracja przez ZUS - No założyłem konto, ale przyszedł e-mail aktywacyjny z informacją, że konto trzeba zweryfikować poprzez wizytę w oddziale ZUS-u w ciągu 7 dni. No #!$%@? oddział ZUS-u 40 km dalej. Teraz osoba pracująca ma brać urlop na szybkiego i lecieć potwierdzać konto. Aż to mi udogodnienie. Wszystko ładnie, pięknie dla karyn i sebiksów, którzy nie pracują i mają czas, aby to wszystko obskoczyć, bo starsi ludzie 40-50 lat, którzy mają jeszcze dzieci sobie z tym nie poradzą. No nie można było dla nich walnąć prostego wniosku normalnie w np. urzędzie gminy.
Niby ułatwienie, ale tak naprawdę zabawa w zakładanie konta do którego zapomną danych za 2 miesiące.

#polska #zus #bekazpisu, bo zawsze zrobią coś takiego, że płakać się chce #polityka #gownowpis
  • 3
  • Odpowiedz
@nophp załóż profil zaufany, który można potwierdzić w urzędzie. Przyda się na przyszłość, bo coraz więcej rzeczy można tam załatwić. I co to za bank ma mama, którym nie można się zalogować do profilu zaufanego?
  • Odpowiedz
@nophp można założyć profil zaufany i potwierdzić go w urzędzie czy na poczcie, ja tak zrobiłam za pośrednictwem pocztowego serwisu envelo. Parę minut roboty, kilkanaście na poczcie i po sprawie
  • Odpowiedz
@TomekKromek: @spiaca_kapibara: Ja mam, ale mama ma konto w jakimś lokalnym banku, który takich rzeczy nie obsługuje. W urzędzie przynajmniej gminy już nie można potwierdzić profilu zaufanego, a na poczcie to nie wiedziałem. Mama musi wyrobić nowy dowód, więc może przez e-dowód spróbuje jak się da.
  • Odpowiedz