Wpis z mikrobloga

Mircy poszukuję projektora do biura. Z tego co już zdążyłem się zdoktoryzować, to w tym pułapie cenowym (do 2100) pozostają mi się niestety tylko lampowe, bo LED w tym zakresie to jakieś biedackie kilkaset lumenów, a tyle to ja mam żarówkę nad głową.
Może ktoś coś polecić od siebie? 2100 brutto, bo ma mi wyjść 1700 netto (wiem że januszerka, sądząc po cenach, ale co zrobić).
Oczywiście marzenie to LED, żeby nie trzeba było się męczyć z lampą, filtrami duperelami jak to zwykle bywa, ale sala gdzie będzie to urządzenie działało jet raczej dobrze oświetlona, również przez słońce. Gdyby się nie dało, to jakiś dobry DLP, koniecznie z wifi (ale wbudowanym, a nie "no ale dokup pan paluszek tutej jedyny za 200 złotych bo inne niedziałajo").
#pytanie #pytaniedoeksperta #projektory #projektor #kiciochpyta #komputery #wincytagow
  • 5
@Kylphi: Tak i będę się pieprzył z 5-10 metrów kabla jak sobie zażyczą żeby ten projektor przewieźć gdzieś na jakąś konferencję.
Ale wifi już ogarnąłem że w razie czego się kupi chromecasta i będą sobie puszczać obraz nawet z telefonu.
Więc pozostaje się dobór projektora...
@tellet: Jakość strumienia jest tragiczna po wifi. Ja bym zainwestował w mi boxa. Co do jasności - nic w słońcu nie będzie dobrze wyglądać o ile nie ma się ekranu projekcyjnego najlepiej odbijającego. Miałem projektory 3000ansi lampowy Optomy - był ok ale np Acer ledowy który miał rzekomo 700lumenów bił jakościowo na głowę bo miał wysoki kontrast. Oba projektory dlp. Chińczyk full HD ledowy też dobrze sobie radzi ale ma niski
@Uaephean: Dobra kij z tym, pomińmy to wifi na razie.
Wybrałem taki:
https://www.ceneo.pl/59586004
Z tymi ledowymi nie wiem, te lumeny jakoś inaczej podają czy jak? Skoro są projektory rzędu 500-700 lumenów, to nie dość że wypada blado przy 3-4k na lampie, to do tego takie przedziały to już w teorii poziom żarówki 7W, a ta raczej w dzień nawet na niewielkiej sali wrażenia nie robi...
@tellet: To akurat bardzo dobry i polecany model. Jeśli chodzi o lumeny to już jest dobra wola producenta jaką poda. Najlepiej kierować się ANSI lumenami. Światło które wychodzi z projektora to nie jest przedział 7w. Tam z tego co pamiętam są żarówki a właściwie palniki jak w xenonach gdzie napięcie jest względnie wysokie. To światło jest dodatkowo kierowane w punkt przez lustra by jak najwięcej było go na ścianie (a właściwie