Wpis z mikrobloga

mireczki, pacjent focus mk2 1.6 101km, zastanawiam się nad instalacją LPG, bo całkiem sporo jeżdżę, a spalania jak wiadomo ten fordzik nie ma najprzyjemniejszego. w tym rzecz, że opinie są bardzo różne i trochę się boję. miał ktoś styczność z LPG w tym aucie?

#lpg #focus #ford #motoryzacja #samochody
  • 13
@matt_catt: to nic nie daje tylko syfi kolektor, jak już się bardzo upierasz to minimalny dotrysk benzyny powyżej 3-4k ale to i tak na wyrost.
kolektor po lubryfikacji tutaj możesz zobaczyć jak to wygląda
a tutaj masz mapę polecanych zakładów lpg [mapa lpg](https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1BQTG8bV_c2dg6p2oM49CjxrJDsI≪=52.20888453811197%2C11.63843395&z=5 )
Nie patrz że będzie drożej 200 zł ale masz zrobione porządnie tak jak ma być.
@matt_catt: Mam takiego samego pacjenta, LPG od 3 lat. Na gazie przeleciał 40-45k km, poza wymianą filtra gazu i sprawdzaniem parametrów komputerem nic się nie dzieje. Luzy zaworowe w normie, sprawdzane miesiąc temu bo głośniej chodził ( ͡° ͜ʖ ͡°) okazało się, że to zabrudzona przepustnica. Instalacja STAG i serwis co 10k km również u nich.
@matt_catt w focusie MK1 1.6 101km miałem STAGa z dotryskiem benzyny, przeleciałem 60k bez żadnych niespodzianek, sprzedałem znajomemu dwa lata temu i nadal śmiga aż miło. Sprawdzałem luzy zaworowe i tyle. Teraz mam Volvo V50 z 1.8 125km (silnik też forda), przejechałem do tej pory 50k na gazie, jeździ pięknie, choć na blacie już ponad 300k przebiegu. Instalacja taka sama, dawałem 3200zł. Polecam, spalanie 9l gazu.