Wpis z mikrobloga

#chwilowki #finanse
Jak wyjść z długów? Nie mam ich wiele, około 2500 zł w Vivusie, ale to wystarczająco żeby mi starczyło tylko na pokrycie odsetek - co miesiąc wydaję wypłatę na spłatę pożyczki, a potem pożyczam na życie, a pożyczki spłacam po 200-300 zł na miesiąc. Wpakowałem się w gówno a najgorsze że żaden bank ani nawet Provident nie da mi pożyczki na raty żebym z tego normalnie wyszedł. Co robić? Słyszałem że Vivus rozkłada pożyczkę na raty ale tylko kiedy przestanie się ją spłacać, czy naprawdę mam po prostu jak patus mieć w dupie chwilówkę i dopiero wtedy ktoś mi pomoże?

Inb4 pożycz od rodziny, narobiłem sobie długów próbując pomóc rodzinie i zapominając o sobie xD
  • 19
  • Odpowiedz
@g1venchy: Nie da się ogarnąć jakiejś dodatkowej pracy żeby to spłacić? Bo moim zdaniem 2.5k dla dorosłego, zdrowego człowieka to śmieszna kwota. Możliwości jest wiele, można wziąść jakąś robotę w biedronce albo nosić cegły na budowie. Miesiąc lub 2 i po problemie. Fakt że trochę się utyrasz na 2 etaty no ale lepiej na tym wyjdziesz niż spłacając rok tego vivusa xD
  • Odpowiedz
@DexterFromLab: no właśnie w tym problem, cały czas w mojej firmie biorę coś dodatkowo i dzięki temu coś tam powoli schodzi ale niebardzo jestem w stanie dorobić jakąś sensowną kwotę
  • Odpowiedz
@100x: Nie prywaciaż, czasami można wyłapać taką fuchę. Ja taką kiedyś wychaczyłem jak jakaś firma miała problem, bo mieli projekt unijny, zaplanowali szkolenia, musiały się odbyć. Nie zajmuję się szkoleniami ale za odpowiednie wynagrodzenie zgodziłem się przeprowadzić szkolenie. To są tego typu okazje, ale trzeba szukać i na czymś się dobrze znać.
  • Odpowiedz
@g1venchy: normalnie tam zadzwoń i rozłóż to na raty, może wyjdzie więcej ostatecznie, ale zgodzą się na bank bo im zależy na tym żebyś spłacil

Ale nie bierz kredytu na spłatę kredytu ja #!$%@? xD 2.5k to niewiele, dasz radę - jeśli ci nie wystarcza wypłaty to pomyśl i jakimś dodatkowym zajęciu chociaż na jakiś czas, pozdro z farszem
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: właśnie najgorsze jest to że wiem jak debilne jest spłacanie kredytu kredytami, co miesiąc mnie to kosztuje około 400 złotych które mogłyby pójść na spłatę tego ale nie mam innego wyjścia. Vivus mi tego nie rozłoży bo im się bardziej opłaca żebym spłacał kredyt kredytem
  • Odpowiedz