Wpis z mikrobloga

1. Polecacie jakieś appki do czytania mangi? Używam Tachiyomi, ale tak trochę średnio, mimo reinstalli nie mogę dodać nowych katalogów, a te które mam, w przypadku bardziej niszowych tytułów są cholernie wybrakowane, poza tym często po prostu nie działają.
2. W ogóle na czym się teraz kolorowanki czyta? Póki co MangaPlus + MangaKatana i na chwilę obecną, nic lepszego nie znalazłem.

Ehh mangarock to był taki sztos, ale jak coś jest zbyt piękne, to zawsze komuś musi #!$%@?ć.

#manga #animedyskusja
  • 7
@Foma_Fomin:
Jeżeli dożyję magazynów na polskim rynku to bardzo chętnie. Wydałem już kilkaset pln na mangi, ale to imho kiepski biznes, jeżeli mam kupować coś papierowego, to wolę zainwestować w książki, które są bogatsze w treść, zapewniają rozrywkę na dłużej i nierzadko lepiej wyglądają na półkach.
Ewentualnie Jirō Taniguchi i Junji Itō, ale na nich kończy się lista autorów, których mangi byłbym skłonny zakupić w wersji fizycznej.
@RatedR: Mangadex jest świetny. Nie tylko jeśli chodzi o samą stronę ale też i politykę odnośnie grup translacyjnych - jeśli ktoś sobie nie życzy by jego skanlacje się tam pojawiły to je usuwają. Bez porównania z masowymi agregatorami mającymi wywalone na te kwestie.
@CralencSeedorf: Czy ja wiem... Bez sensu takie rozwalanie contentu. Żeby być na bieżąco to muszę przeglądać 10 różnych stron. Z anime jest lepiej, wszystko nowe jest na Nyaa, a starsze na Animebytes i Bakabt.

@RatedR: Może masz starą wersje? Używam najnowszej Preview z githuba. Co do katalogów to Mangadex na skanlacje, ewentualnie plugin do konkretnej grupy(jak muszą tak wydziwiać i nie wrzucają od razu na MD). Do oficjalnych wydań to
@CralencSeedorf: No ale można by się dogadać przynajmniej na jeden wspólny katalog(z zewnętrznymi linkami) i jakąś unifikację readerów. Tu częściowo sprawdza się MD, bo ma opóźnione releasy i linki do oficjalnych skanów, ale niektóre grupy to olewają i wrzucają tylko do siebie. A z tego co widzę to MD jest właśnie przyjazne skanlatorom, nie ma reklam, nawet ostatnio zrobili jakiś system do dystrybucji mang po p2p.