Wpis z mikrobloga

Od zawsze miałem Sony ale jeśli miałbym kupować dzisiaj ponownie urządzenie głównie do filmowania z okazyjnym fotografowaniem, to mimo wszystko tym razem wybrałbym Canona.

Doceniam wkład w lowlight u Sony.
Ale 12mpix w 2020, bez względu na to jak wielkie pixele tam wsadzicie... nie przemawia już do mnie.
Przy cropie Canon rozjeżdża Sony w ostrości. Wykonuje lepsze zdjęcia.
Tak nie grzeje sie jak Canon, ma lepszy wybór soczewek, ale body są niemal w tej samej cenie.
Wolałbym chyba 8k oraz opcjonalne downsamplowane 8K do 4K z zachowaniem szczegółów niż samo 4k.

Dziwi mnie dlaczego nie zrobili downsamplowania z 6k do 4k tak jak występuje to w małych APSC dające wyraźnie ostrzejszy obraz niż zwykle 4k DCI.

Mamy 2020 a ten apart troche mi zalatuje 2019.
Nie ma w tej SIII nic co przeorałoby rynek.
Canon ma już ma tak samo świetny EAF, Viewfinder, EyeTracking itd czyli to co dawało długości przewagi Sony nad resztą.

#filmowanie #canon #r5 #a7siii
#sony #video #fotografia #filmografia
Shewie - Od zawsze miałem Sony ale jeśli miałbym kupować dzisiaj ponownie urządzenie ...

źródło: comment_159595184224WnTy6cV7iCM0DpNPg0yC.jpg

Pobierz

Który camp

  • Sony A7SIII 61.0% (25)
  • Canon R5 39.0% (16)

Oddanych głosów: 41

  • 13
  • Odpowiedz
@Shewie: widzisz, kretów nie brakuje. A A7 RIV i lepsze pod każdym względem i tańsze i ma lepsze szkła.

Ot przewrotność, jak widać kult Canona/Nikona potrwa wiecznie, gorsi niż Applowcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sorek osobiscie mam Sony, ale uwazam ze pozycja Canona jest bardzo, bardzo solidna.

Uwazam jednam ze kupowanie SIII jest bez sensu zwlaszcza w erze istnienia BlackMagica walacego 6K 4:2:2 RAW za polowe ceny.

Tez uwazam ze obecnie RIV jest najlepszym modelem od Sony. Jakby SIII ka kosztowala zdecydowanie mniej to mialaby sens.
Sprzedawanie produktu umiejetnoscia walenia w wysokim ISO nie do konca mnie przekonuje, choc wiem ze wielu tak. Bo osobiscie wole
  • Odpowiedz
@Shewie: 12mp w pełni wystarcza do filmowania. A7sIII to aparat do filmowania

Przy cropie Canon rozjeżdża Sony w ostrości

poka

Wykonuje lepsze zdjęcia.


Nie wiem co to znaczy lepsze

Dziwi mnie dlaczego nie zrobili downsamplowania z 6k do 4k tak jak występuje to w małych APSC dające wyraźnie ostrzejszy obraz niż zwykle 4k DCI.


Może dlatego że przez ten downsampling Canon grzeje się jak #!$%@? i ma większy rolling shutter. Sony
  • Odpowiedz
@Shewie: Canon i Nikon przespał rewolucje, teraz ma pełno ludzi pozbywających się martwego systemu EF..

Czy blackmagic ma zajebisty AF w video jak Sony? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Shewie: sprostowanko małe, BRAW jest 12 bitowe, więc subsampling nie zachodzi.

@kj5: @sorek: Ja tam wolę mieć kontrolę nad ostrością ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zupełnie serio, to tak szczerze to trochę ciężko mi ogarnąć, w jaki segment konsumetnów kierowane są te takie high endowe mirrorlessy za 3-4k funtów. IMO dla vlogerów czy nawet do filmowania *tfu* wesel, to trochę overkill, zwłaszcza cenowy (no bo, na
  • Odpowiedz
@sorek: No dobra, ale nadal, jeśli miałbym założyć biznes kręcenia tfu wesel, to kupiłbym 2xGH5 (2x1300 GBP nówki, 2600 GBP total - nie wspominając o rynku używek, więc jeszcze mam 1200 GBP na karty/speedbostery/obiektyw/#!$%@? ekspres do kawy).
  • Odpowiedz
@sirrek: a6500 nie styknie bo nie ma lowlighta, poza tym do vlogow 4k/50 to killer jest

na wesela gh5 się nie nadaje, ciemna sala i już żadnego slowmo nie nakręcisz

chyba że lubisz też czasami zrobić zdjęcia to pocket odpada

profesjonaliści też często potrzebują B/C-cama do FS7 albo action cam a a7s3 spisuje się w tym idealnie; wkładasz do auta w 4k/120fps i phantoma nie trzeba
  • Odpowiedz