Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanko dotyczące tego co można usłyszeć w channelingach. W praktycznie każdym występuje ingerencja obcego bytu i wyzwalanie się spod jego wpływu. Osobie wyzwalanej tłumaczy się iż ona jest samowystarczalna i nie potrzebuje wpływu/pomocy innych - że w taki sposób to wszystko działa.
I moje pytanie dotyczy tego, że skoro tak wygląda ten świat, że każda istota ma wszystko czego potrzebuje na zawołanie, to dlaczego tyle istot ingeruje i kradnie czyjąś energię? Po co im ona?

Macie jakieś materiały na ten temat?

Wołam @damianooo5, może mógłbyś coś podpowiedzieć?

#alternatywneteorie #okultuzm #mistycyzm #channelingi
  • 5
  • Odpowiedz
@damianooo5: mówisz o sferze subtelnej? Z tego co rozumiem ciało subtelne jest nieśmiertelne i to ciało fizyczne doświadcza reinkarnacji (w sensie, że jest podatne na śmierć). Taki pasożyt na poziomie subtelnym nie powinien obawiać się śmierci, a to na tym poziomie jest ingerencja.
  • Odpowiedz
@Ardeo: Z tego co wiem ciemne siły potrzebują cudzej energii do:
- zasilania technologii
- tworzenia innych światów
- bez energii ich świadomość wpada jakby w "otchłań"
- cudza energia może być składowana i służyć jako narkotyk
- ogólnie pojęte posiadanie "mocy" gdyż sami jej naturalnie nie posiadają

PS: Ciało subtelne nie może ulec zniszczeniu, lecz może ulec przemianie, lub rozszczepieniu na drobne części.
  • Odpowiedz
@damianooo5: Właśnie przypomniał mi się jeden z twoich wpisów gdzie "ciemne siły" opisujesz jako istoty odłączone od boga/źródła, przez co stają się poniekąd prawdziwie wolne, ale ceną jest brak możliwości pozyskiwania od niego energii i muszą ją kraść innym. Ma to swój sens.

Masz może jakieś źródła, najlepiej nagrywane channelingi, które skupiają się bardziej na tłumaczeniu jak to wszystko działa i badaniu tych sfer, niż na samej "pomocy klientowi"?
  • Odpowiedz