Wpis z mikrobloga

@waclawababciarycha: Jaką giełdę polecasz? Mój pierwszy wybór padł na #coinbase, bo największa, rzekomo najbezpieczniejsza i najniższe prowizje. Portfel sprzętowy dopiero planuję zakupić, więc teraz pieniądze będę musiał trzymać na giełdzie. Spróbuję rano znowu zakupić, bo może coś dzisiaj przymuliło.
@100x: Taki sam błąd. Za pierwszym razem jak chciałem dokonać zakupu, to doszedłem do etapu SMSkodu. Okazało się, że konto bankowe mam na numer telefonu, którego już nie posiadam. Więc. Ok 19 poprzez wideorozmowę z infolinią banku zmieniłem numer telefonu dla konta bankowego i od tego momentu mam te błędy podczas zakupu, że nie dochodzi nawet do SMSkodu. Co ciekawe na komputerze też próbowałem z 10 razy i raz pojawił się
@Jonki: jak już to coinbase pro, a nie coinbase. Kupowanie na coinbase (zamiast coinbase pro) to głupota. Korzystałem krótko z niej i rejestracje miałem z przebojami, ale póżniej z górki. Ogólnie teraz korzystam z bitpandy pro.

Największe rozeznanie w giełdach ma @plaisant, więc jego możesz zapytać.

Co do trzymania bitcoinów, to można na electrum.org (portfel) zamist na giełdzie.
@waclawababciarycha: z tych nerwów wszystko mi się pomieszało. Konto mam na giełdzie #binance, bo tam prowizja tylko 0.1%. Na #coinbase jest to 0.99%, więc trochę sporo. Ogólnie udało mi się zakupić testowe drobne satoshi, a tu kolejna niespodzianka. Na giełdzie #binance nie można sprzedać kryptowaluty i wypłacić na konto bankowe w postaci waluty finducjarnej. Trzeba chyba jakoś kombinować z przesyłaniem na inną giełdę(BitBay, Coinbase) i tam sprzedawać. Tylko gdzie się
@waclawababciarycha: wtedy będzie chyba bardziej opłacało się mieć konto tylko na Coinbase Pro. Na Binance jak kupię, to aby sprzedać będę musiał przesłać jeszcze krypto na Coinbase PRO, czyli za fee 2% w plecy i tu dopiero na Coinbase PRO sprzedać za EURO, bo w podstawowej wersji Coinbase podobno da rady. W wersji PRO nie mogę na razie sprawdzić, bo muszę załatwić wyciąg bankowy do dokończenia rejestracji.

Zakupując bezpośrednio na Coinbase