Wpis z mikrobloga

Siema. Zamówiłem z chin 2 hamaczki z tej oferty: https://pl.aliexpress.com/item/32642407096.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.504a50b9PdZ4jL
Dokładnie to kolory Green i Grey-Blue.

Dzisiaj mi przyszły. Rzuciła mi się jednak w oczy pewna rzecz. Jeden z hamaków, konkretnie ten szaroniebieski wydawał się zdecydowanie cięższy. Sprawdziłem na wadze i faktycznie 880 g vs 655 g. Sprawdziłem ofertę i tam podają 700 g, więc rozumiem, że może być jakiś błąd rzędu 45g ale prawie 200 g więcej??

Sprawdziłem karabińczyki, które są w zestawie bo się trochę różniły no i w cięższym hamaku są 20 g cięższe, ale to tylko 20 g a reszta?

To dziwne, wygląda na to, że ten jednokolorowy zielony hamak musi być trochę inaczej wykonany. Napisałem do majfrenda pytanie z czego to wynika.

Ktoś zamawiał te hamaki z Ali i wie z czego może to wynikać? Generalnie zielony miał być dla różowej, więc spoko, że jest lżejszy, ale po prostu zastanawia mnie czy w niebieskim jest inny materiał użyty czy jak.

#hamak #hamakboners
  • 6
@zenitram: Te najtańsze hamaki Chińczycy kroją z byle czego, co tam się uda na giełdzie tanio wyrwać. Dlatego ten 210T Nylon Ripstop trzeba brać z przymrużeniem oka. Struktura materiału z bliska jest identyczna w obu przypadkach? A zamki są takie same? Siatka moskitiery ma te same właściwości? Różnic mogą być dziesiątki, nie ma się co spodziewać powtarzalności przy tego typu produkcji.

Mam tylko nadzieję, że nie jesteście zbyt wysocy, bo 260cm
@Afrati Mam wrażenie, że w cięższym materiał jest solidniejszy. I sznurki z grubszej liny. Dużo ciężej jest go spakować i jakby więcej miejsca zajmuje.

Jakby ktoś chciał brać u Chińczyka polecam kolor szaroniebieski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yeloneck Tak, ten był cięższy, ale możliwe że każdy z tych który jest jakby kolorowy i jest zszyty z dwóch kawałków będzie taki. Aczkolwiek jest to tylko moje przypuszczenie.