Wpis z mikrobloga

Oto mój ogródek na balkonie w bloku. Zdjęcie z drugą stroną balkonu w komentarzu.
Testuję tutaj byliny i małe krzewy, których używam w projektach ogrodów dla klientów. Mam tu perowskie, barwinka, bergenie, liatre kłosową, liliowca, jeżówkę... Nie są to typowo balkonowe rośliny, ale radzą sobie w doniczkach.

A poza tym oczywiście masa warzywek. Donica z cukiniami, ogórek, papryki, truskawki i CAŁA MASA różnych odmian pomidorów. Jest w pytę

#ogrodnictwo #balkon #chilizgobim
kjut_dziewczynka - Oto mój ogródek na balkonie w bloku. Zdjęcie z drugą stroną balkon...

źródło: comment_15957727773et0nfTTuiIyE6yrLQ9SG1.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kjut_dziewczynka: jak dokładnie wygląda to pryskanie wciornastka? W swoim nowym foliaku znalazłem jednego pomidora (chyba) z szarą pleśnią, słyszałem o oprysku z pokrzywy oraz o oprysku z łupin cebuli. Chciałbym się na coś zdecydować
  • Odpowiedz
@kjut_dziewczynka: Bardzo ładne roślinki, w sensie super, że na balkonie jest coś żywego, a nie tylko rower. Czytasz coś o uprawie pomidorów? Usuwasz im wilki, obrywasz dolne liście, no i najważniejsze nawozisz je regularnie? Chyba dociera tam mało światła? Jak cukinia w donicy, zawiązała jakieś owoce? Jak nie masz owadów na balkonie, to możesz sam spróbować ją zapylić.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wygramitak co do pomidorów - tak, niebieski wszystkim tym się zajmuje, ma z tym trochę pracy. Trzeba je też teraz codziennie podlewać

Cukinia dopiero co zakwitła, na razie trudno powiedzieć, ale ogórki, pomidory i papryką mają już owoce - nawet na 11 piętro docierają trzmiele () na początku się właśnie o to bałam i zapylałam ręcznie truskawki pędzelkiem, ale nie było to konieczne
  • Odpowiedz
@Kemoi nie, ponieważ to ptaki skalne i chyba nie przepadają za takim gąszczem. Był z nimi problem zanim się tutaj wprowadziłam, a balkon stał pusty. Teraz tutaj nie przylatują. Mamy za tu pustułki ()
  • Odpowiedz
@kjut_dziewczynka: Coś w tym może być. Jak było tylko krzesło to często musiałem gonić.
Mogę zapytać o rade od eksperta( ͡° ͜ʖ ͡°)? Możesz zaproponować jakieś rośliny na balkon? Mama postanowiła zabawić się w ogrodnika balkonowego i chciałem jej pomoc. Balkon długi a wąski prawie jak u ciebie tylko inne barierki z niebieskim kolorem i koszyczkami metalowymi na donice. Kupiła 6 śmierdziuchów ale to są donice na
  • Odpowiedz