Wpis z mikrobloga

@lordpretty: @belfrzyca: Tak jak wspomniałem szukam działki, żeby postawic mały dom. Znalazłem ciekawą ofertę w okolicy miejscowości Idzików, blisko czarnej góry. Chciałbym spytać czy:
- jest to fajna okolica (zanim się tam wybiorę) ?
- ogłoszenie znalazłem na otodom, czy są jakieś bardziej lokalne portale z ogłoszeniami ?
- czy możecie polecić jakiś inne ciekawe miejsca gdzie widać góry i nie jest daleko do czarnej góry (stoki) ?
@p-skr Ja też z drugiej strony, ale jeżeli chodzi o ogłoszenia z działkami to polecam przeglądać bipy okolicznych gmin. Na przetargu czasem można upolować niezłe okazje. Olx, otodom, adresowo to główne portale, gdzie ogłaszają się prywatni właściciele.
Góry ładnie widać w całej Kotlinie, możesz poszukać czegoś bliżej Bystrzycy, Stronia, a nawet Żelazna. Im bliżej Czarnej Góry tym mniej nasłonecznione tereny, dojazd zimą też nie jest rewelacyjny. Osobiście wolę zachodnią część tych terenów,
@belfrzyca: Możesz mi podać jakies miejsca w tej okolicy z widokiem na Gniewosz? NIe znam tego miejsca wiec chetnie zobacze

@zmudeg: Szczerze mowiac to szukam czegos gdzie latem sa szlaki piesze lub rowerowe a zimą można łątwo dojechać na stoki
@p-skr Gniewoszów to wieś, bardziej na północ jest Poniatów, na południe Różanka. Po prostu tam są piękne widoki. Pytanie, czy koniecznie chcesz mieć blisko Czarną Górę czy może Zieleniec. Stamtąd bliżej jest jednak na Zieleniec. A jeśli chodzi o mniej widokowe tereny, bliżej Czarnej, to może Stara Morawa. Jest tam zalew, fajne miejsce na lato, a zimą blisko do wyciągów.
@p-skr mieszkam tak pomiędzy Gniewoszowem a Idzikowem, wybrałabym Idzikow czy Prawnice bo:
-lepszy dojazd do "miasta" na większe zakupy czy transport materiałów na budowę
-jest tam zasięg w telefonie
-zimą dbają o drogę bo prowadzi na wyciągi więc pługi kursują
-cywilizacja tzn. jest jakiś sklep, szkoła i nawet autobus cię wywiezie
Czarna góra żyje latem i zimą.
@p-skr No musisz wziąć pod uwagę górę i serpentyny mocne zakrety, ale asfalt jest dobry. Ze strony Stronia dużo domów weselnych, wypoczynkowych, które promują się właśnie pięknymi widokami. Jakbyś potrzebował jakiś zdjęć czy wskazówek służę pomocą (: