Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tą opozycją na Białorusi? Bo docierają sprzeczne sygnały - rzeczywiście jest prorosyjska? Bo jedni mówię, że tak, a inni, że to tylko fake news i propaganda rozpuszczana przez Łukaszenkę, aby ich zdyskredytować. Jest tam ktoś na opozycji, kto jest prozachodni? Zdaję sobie sprawę, że "opozycja" to nie jest jeden twór i na pewno się różni, ale byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś opisał w skrócie jak tam wygląda ten aspekt ichniejszej sceny politycznej :D

#bialorus #rosja #polityka
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@GoddamnElectric: hmm więc to wygląda mniej więcej tak, tradycyjna opozycja to co z biało czerwono białymi flagami, Pogonią, podkreślają ważność języka białoruskiego, prozachodni, antyrosyjscy, często to nacjonalisci, choć na Białorusi to nie jest to samo co w Polsce, ale w tym roku dołączyła się do nich olbrzymia masa nowej opozycji, nie tak radyklana, i nie otwarcie prozachodnia czy antyrosyjska, i częściej mówią po rosyjsku właśnie. To z tej nowej wywodzą się
Jak to jest z tą opozycją na Białorusi? Bo docierają sprzeczne sygnały - rzeczywiście jest prorosyjska?


@GoddamnElectric: Na Wykopie to ja widziałem zaplusowane wpisy, że ci protestujacy to chcą przyłaczenia do Rosji co jest totalną bzdurą. Czyli jeszcze dalej to idzie.

Nikt z tej wiodącej opozycji prorosyjskich haseł nie wznosi. Rosja temat poboczny i predzej coś tam negatywnie napomkną.

dwaj najpoważniejsi kandydaci Babaryka i Cepkalo, co do których rzucano oskarżenia że
@GoddamnElectric: Nawet jeśli, to ruch wygląda na narodowościowo niepodległościowy. Nawet jeżeli jest tam jakiś element gry Rosji, to temat jest zbyt rozgrzany by jednoznacznie stwierdzić że zyskałaby na tym Rosja. Ja liczę na to, że to jednak USA miesza troszkę poprzez konsulów i dogadują się na spokojne przejęcie władzy, a Łukaszenko rok temu dostał przywileje po skończonej prezydenturze jak super emerytura, immunitet i ochrona. Więc może być coś na rzeczy.