Wpis z mikrobloga

Na zdjęciu widzimy proces drenowania krabów z krwi. Pozyskuje się ją dla potrzeb koncernów farmaceutycznych, jej wartość może osiągać nawet £15000 za litr, a to dlatego że jest szczególnie wrażliwa na wszelkie toksyny produkowane przez bakterie, stąd jej użyteczność do stwierdzania ewentualnej kontaminacji w procesie produkcyjnym. Używa się ich również do testowania szczepionki na covid 19. Ponoć to zapotrzebowanie przyczyniło się do przetrzebia populacji tych krabów o 30 %.

#ciekawostki #zwierzeta
Asarhaddon - Na zdjęciu widzimy proces drenowania krabów z krwi. Pozyskuje się ją dla...

źródło: comment_1595667519VwRww4btytTvzK1ARCjDoN.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Megashoton: In fact, blood loss may not be the leading cause of death, but rather compounding factors, such as capture, handling and transportation. Biomedical harvest usually entails horseshoe crab collection from the bottom of the shallow seabed with dragging trawls and stacked on the bed of a boat before transferring them into plastic storage containers or bins for extended periods of time. During this process, crabs are crushed under the
  • Odpowiedz
@grubyy: dzięki za wzięcie mnie w obronę - próbowałem przetłumaczyć najprostszym sposobem jakim zwykle się posługuję, gdy chcę znaleźć polski odpowiednik anglojęzycznej nazwy zwierzęcia/rosliny (a czytam głównie po angielsku), to jest odszukaniem polskiej wersji artykułu na Wiki - w tym przypadku go nie było, a nie przyszło mi do głowy, że to skrzypłocz. Natknąłem się na określenia "kraby podkowowe" jednak zdecydowałem się użyć po prostu słowa "krab". Nie wiedziałem, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Asarhaddon: Ale #!$%@? głupoty... Zaczynając od tego, że to nie kraby, a kończąc na tym, że specjalnie krew jest pobierana tak, aby przeżyły, bo to gatunek zagrożony.
  • Odpowiedz