Wpis z mikrobloga

Przy takiej ścianie i oświetleniu bardzo ciężko pomalować tak zeby nie było pasów. Nie jeden fachowiec by nie dał rady. Sam na takiej ścianie poległem (z tym ze na granatowej farbie) i docelowo poszła tapeta :(
W moim przypadku oprócz nieumiejętności malowania przyczyną była najprawdopodobniej właśnie farba podkładowa jak na niej narobisz pasów to później juz nie wiem ile razy bys malowal i tak wyjdą.
Teraz jak bede malował salon niedługo rezygnuje
@DzikiJoe nie maluj całych pasów od sufitu do podłogi, tylko najpierw ze dwa wałki farby od sufitu do połowy wysokosci sciany( ale za to szerzej), po czym wróć i domaluj dół, później znowu kawałek od góry i znowu wróć i domaluj dół. W trakcie malowania będzie to wyglądało tak, jakby na srodku sciany w miejscu gdzie jeździsz wałkiem najwięcej razy, było więcej farby, ale jak wyschnie to kolor powinien sie wyrównać. Do
@DzikiJoe: Ściany miałeś wcześniej zaciągnięte na nowo gładzią?
Podczas malowania zwiększ wilgotność (nastaw wodę w czajniku), zasłoń okna i maluj od okna, nie rób przerw gdy malujesz całą ściane. Pamiętaj aby wałek był mokry nie żałuj farby. Robię tak zawsze na farbach fluggera, śniezki, beckersie- pasów brak
@Quarel: położona gładź + farba gruntowa, dwie warstwy farby. Faktem jest, że malowałem do okna. Za jakiś czas dam znać dla potomnych co było źle (chyba że się nie uda to nie ¯_(ツ)_/¯ ).
@KanalarzzBanax: farba matowa

@Sl_w_k_1 @stanley88 @Quarel : Dzięki Panowie za rady. Wyszło jako tako, czyli dobrze. Problem myślę, że leżał w temperaturze i wilgotności powietrza. Farba schła zanim zdążyłem położyć kolejny pas. Wyczekałem deszczowy dzień i malowało się dużo lepiej. Jakbym miał drugą osobę do pomocy to pewnie poszłoby jeszcze lepiej.
DzikiJoe - @KanalarzzBanax: farba matowa

@Slwk_1 @stanley88 @Quarel : Dzięki Panow...

źródło: comment_1597220012g9CCziMmt4f0WCSu0TPREU.jpg

Pobierz