Wpis z mikrobloga

@niezwornowazony: @paula_pila: kurde jadłem to jakieś 12 lat temu i niezbyt pamiętam ale wydaje mi się że to było z kurczakiem, na pewno było tam dużo papryki i cebuli, w jakimś pysznym sosie. Teraz przeglądałem sobie zdjęcia z tej restauracji w której to jadłem i mi się przypomniał ten smak i chciałbym go odtworzyć
@Paciu11: z dużym prawdopodobieństwem to było po prostu danie typu „kurczak zapiekany z warzywami w sosie”

Poza tym z doświadczenia wiem, że odtwarzanie dań nawet z najdoskonalszych przepisów rzadko kiedy się udaje ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo na większość dań są dziesiątki, często mocno różniących się przepisów i wariacji

Poza tym jak znasz restaurację to zadzwoń tam, albo napisz maila. Na pewno ci odpowiedzą co to i
@Paciu11: Przedmówca ma rację, konkretny przepis dostaniesz tylko u źródła, jeśli w ogóle. Chyba wszyscy moi bułgarscy znajomi robią kawarmę i inne potrawy w gjuweczu na oko i z tego, co akurat mają pod ręką. Podobnie z saczem, choć to już danie bardziej restauracyjne niż domowe. Protip: zaopatrz się w a) prawdziwą czubrycę i szareną sol, nie mieszanki, które są sprzedawane pod tymi nazwami w polskich sklepach b) dobrej jakości warzywa