Wpis z mikrobloga

@patste: Super, mam parę pytań w takim razie ;)
1. Studiujesz po angielsku czy po niemiecku? I jak to jest z językiem czy koniecznie trzeba znać niemiecki żeby być w stanie normalnie pracować i porozumiewać się w życiu prywatnym?
2. Jak jest z pracą na studiach, raczej dorywcze prace, czy da się załapać coś w branży?
3. Masz zamiar tam zostać po skończeniu studiów?
4. Jak jest z poziomem nauczania? Pewnie
@alojzy123:
1. Na pierwszym stopniu kursy były głównie po niemiecku. Na 2. stopniu są w większości po angielsku.
Zazwyczaj wszędzie się dogadasz po angielsku (np. na uniwersytecie, jeśli potrzebujesz coś załatwić). Często wymagają jednak niemieckiego w ogłoszeniach o pracę, więc raczej warto znać.

2. Dużo studentów pracuje w branży, da się załapać :)
Do zaliczenia studiów potrzebujesz zrobić ileś tam kursów, które możesz robić w dowolnej kolejności i dowolnym semestrze, więc
@patste: dzięki za tak szczegółową odpowiedź ;) trochę mnie przestraszyłeś tymi kursami, tym bardziej że nie jestem na topowej uczelni, więc poziom pewnie jest sporo niższy niż na zachodzie. Przed wyjazdem będę musiał się sporo dokształcić. Mimo wszystko jestem zaciekawiony po Twoim wpisie, dzięki jeszcze raz :)
Jeszcze jedno pytanie w jaką technologie celujesz? Software development czy może coś innego?
@alojzy123:

dzięki za tak szczegółową odpowiedź ;) trochę mnie przestraszyłeś tymi kursami, tym bardziej że nie jestem na topowej uczelni, więc poziom pewnie jest sporo niższy niż na zachodzie. Przed wyjazdem będę musiał się sporo dokształcić. Mimo wszystko jestem zaciekawiony po Twoim wpisie, dzięki jeszcze raz :).


Nie wszystkie kursy są tak wymagające, wybrałem te najciekawsze. Słyszałem, że mój uni jest całkiem niezły z security. Ludzie, którzy organizują te kursy, grają