Wpis z mikrobloga

#mbank to jednak "drogi bank" (i to nie w sensie że drogi użytkownikowi)

Do zapłaty miałem 1390 euro, płaciłem bezgotówkowo przez internet #kartakredytowa #mastercard
Kwota rozliczona w walucie karty (pln) w dniu 17.07 to około 6610 i tyle już sobie zaksięgowali

A teraz matematyka (wiem wiem trudne obliczenia)
Kurs mastercarda za dzień transakcji: 1390 euro = 6236 pln
6610*100%/6236 = 106%
Wychodzi na to, że #mbank oskubał mnie na aż 6% opłaty

Zgodne z tabelą opłat i prowizji powinni wziąć 3% (strona 14, punkt 7 - opłata 0zł, ale z małą 1 której treść poniżej):

W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłatgotówki kartą,mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji. Prowizja (łącznie z marżą) to 3 % od wartości transakcji(nie dotyczy karty World MastercardIntensive)
https://pdf.mbank.pl/mbankpl/of/tpio/taryfa-osobyfiz-28-05-2020.pdf

Różnica na która #oszukujo to około 180zł.

Reklamacja oczywiście poszła, pytanie ile osób tak oszukują i ile osób nie zauważy różnicy!!!.

#pytaniedoeksperta : czy w przypadku takiego jawnego oszustwa można całkowicie zrezygnować z transakcji i żądać oddania nie tylko różnicy ale anulowania całej transakcji i oddania kwoty w walucie karty którą pobrali (czyli całego 6610 na kartę). Za usługę opłacę sobie inaczej, na pewno nie złodziejskim #mbank
Jeśli zrezygnuję od strony sprzedawcy wówczas zwróci mi on na kartę 1390 euro i znów będę stratny na przeliczeniach kursów a opłata dla banku przepadnie.

#banki #bankowosc
  • 11
@gchmurka:
1. Nikt cię nie oszukał, transakcja została rozliczona zgodnie z umową i regulaminami, na które się zgodziłeś.
2. Regulamin kart kredytowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. - § 45, punkt 1.2
@MichaelT128: kurcze racja...
Dziękuję za pomoc...

właśnie czytam regulamin i rzeczywiście przewalutowanie robią po swoim kursie mbanku
Teraz wychodzi mi poprawnie:
17.07 sprzedawali euro po: 4,615

Jak policzę sobie: 1390 (kwota w walucie) * 4,615 (kurs sprzedaży euro w mbank) * 1.03 (opłata za przewalitowanie) daje około 6610.

Ehhh cenna nauka na przyszłość aby unikać ich kart zagranicą ;(
@rtg_: mam #revolut, tylko nie nie zwróciłem raczej uwagi za płatność na #booking nalicza w € i kliknąłem zapisaną w bookingu kartą. Zdaje mi się że wcześniej (rok temu, ostatnio coś poza pl brałem) liczyli w pln i nie było takiego rozczarowania...

No nic kosztowało mnie to prawie 4 stówki (trzeba będzię żonę zmusić aby choć jeden obiad sama ugotowała w apartamencie)....
@pijekubusplay: wielowalutowa działa tylko na kartach debetowych i tak by wyszło drogo...

Bo najpierw ich niekorzystny kurs euro, a potem jeszcze ta prowizja 0,5%.

Maj sobie policzyłem to najtaniej by mi wyszedł revolut ale jest tak jak mówisz, gapowe trzeba zapłacić...
@gchmurka: A to nie wiedziałem, nie korzystam z kredytówek.

No ale lepiej ich kurs sprzedaży euro + 0,5% niż 3% bo wtedy to już euro wychodzi po 4,80 xD

Najlepiej karta wielowalutowa i zakup euro w kantorze banku czy zwykłym i wpłata na konto walutowe. Wtedy z karty schodzi ci z konta walutowego euro. Ale skoro kredytowe nie mają opcji wielowalutowej to lipa, trzeba płacić debetową.