Wpis z mikrobloga

Mirki, jaka marka cebula-tvika jest godna polecenia? Szukam 55 albo 65".
Miałem kiedyś 55" sharpa Fhd i poza nierównomiernym podświetleniem (widoczne kiedy rzucałem pulpit na tv), był bardzo ok. I dźwięk też był bardzo dobry. Ale mój brat kupił jakiś czas temu Mantę za niski hajs i jest bardzo zadowolony (co ciekawe - oddał wcześniej Szajsunga, bo bardzo mu jakość nie siedziała) i też się zastanawiam.

Nie chce nic droższego, bo za bliżej nieokreślony czas będę i tak zmieniał miejscówkę.

#cebuladeals #telewizory #kichiochpyta #rtv
  • 17
@Goddy: Za 2k spokojnie znajdziesz teraz jakiegoś 55" Philipsa, LG lub Samsunga.
np Philips 55pus6554/6754
LG 55um7100, 55um7450
Samsung 55tu70/71 lub opcja z 2019r 55ru7472.
@Goddy: Przy tych klasycznych tv Philips fajnie wypada, jeśli chodzi o codzienny użytek. Matryca VA (lepsza czerń), podświetlenie direct led (lepsze od edge led np w samsungu). Ceny są też takie niskie, bo producenci wypuszczają teraz nowe tv, dlatego kończące się serie można wyrwać za śmieszny pieniądz
@Adiss, szanuje takich wykopowych ekspertów jak Ty :) Dzięki, bardzo mi pomogłeś.

Jutro wybiorę się do jakiegoś sklepu pooglądać na żywo, ale póki co ten Philips jest faworytem.
Jeszcze się zastanawiam nad TCL 55EP640, bo jest w tej samej cenie, a opinie też ma bardzo dobre. A może masz jakieś zdanie na ten temat?
@Goddy: Widziałem dwa razy ep640 w 50". Nie wyglądał korzystnie. Ludzie nie mają porównania i wymagań, stąd też zachwalają. Jedynie co przemawia do mnie w tym modelu to Android. Kwestia tylko jak długo TCL będzie wspierał ten model za takie pieniadze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Goddy: sprawdź Philips 58PUS7304. Masz matrycę va która fajnie wyswietla czerń, no i ambilight robi robotę. Na hdtvpolska można poczytać o teście tego tv, zbiera bardzo dobre opinie jako tv dla każdego.
@misiek735: Sprawdziłem, faktycznie godny uwagi. Ma prawie identyczne parametry, jak polecany wyżej 55pus6554 plus Ambilight (jedyna różnica w porównywarce to Picture Performance Index 1000 vs 1700, choć nie mam pojęcia jak to się na rzeczywistość przekłada). Kosztuje 500 stów więcej. Ale widziałem Ambilight na żywo i przyznaję, że robi robotę. Muszę się zastanowić, bo tu już powoli uciekam z założonego progu cebuli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Goddy: też stałem za wyborem pomiędzy modelem pus6xxx a pus7xxx, i wybrałem ten drugi mimo dopłaty. Wychodzę z założenia że tv to nie urzadzenie typu komp czy telefon, które po 2 latach się zestarzeją bo wychodzą jakieś nowe funkcje bez których nie da się żyć. Lepiej kupic raz i wiadomo że starczy na dłużej