Wpis z mikrobloga

Znalazłaby się jakaś pomocna dusza, która pomogłaby mi ogarnąć temat przygotowania auta pod wosk?
Czytam grupy na fb oraz forma internetowe, ale trochę przerasta mnie ten temat. Chciałbym to zrobić stosunkowo niewielkim kosztem, ale też nie chcem, aby wosk spłynął po tygodniu. W związku z czym prosiłbym o pomoc co musiałbym kupić. Z kosmetyków posiadam wosk ( ultra wax k2), z tego co czytam w internecie to chyba kupię jakiś lepszy( zastanawiam się nad Collnite 476s lub Soft99 Dark&black) oraz politurę/nabłyszczacz z W5. Dysponuję jeszcze myjką ciśnieniową, kupiłem też rękawicę z mikrofibry do mycia na dwa wiadra.
#detailing
  • 6
  • Odpowiedz
@forumakwa Na początek potrzebujesz dwa wiadra oraz szampon samochodowy. Przydatna byłaby również piana aktywna i pianownica, jednak jeżeli chcesz to zrobić małym kosztem to możesz pominąć tą część. W zależności od tego jakie zabrudzenia masz na lakierze możesz potrzebować wykonać dekontaminacje lakieru ( więcej na temat temat przeczytasz na naszym blogu https://cargeek.pl/pl/blog/czym-jest-dekontaminacja-lakieru-1585515213.html ). Po umyciu samochodu i ewentualnej dekontaminacji zostaje tylko odtłuszczenie lakieru ( tutaj znajdziesz środki do tego celu https://cargeek.pl/pl/menu/inspekcja-i-odtluszczanie-lakieru-241.html )
  • Odpowiedz
@forumakwa: Mireczku, @cargeekpl ładnie Ci podpowiadają. Ogólnie rzecz biorąc żeby wosk leżał długo to należy dobrze przygotować lakier czyli oczyścić go (stąd dekontaminacja) i co bardzo ważne, odtłuścić przed nałożeniem wosku. Sam wosk nakładaj aplikatorem piankowym w bardzo małej ilości. Staraj się lekko przycisnąć aplikator do wosku i to co na nim zostanie jest wystarczające żeby go rozsmarować na np. połowie panelu. Z resztą będziesz widział że zostaje na lakierze :)
  • Odpowiedz
@forumakwa: myślę, że z tych które wymieniłeś najdłużej trzymałby się Colli 476S, a o politurę zapytałem ponieważ nie widzę sensu jej stosowania przed woskiem. Raczej będzie miała negatywny wpływ na trwałość. Oczywiście nie mówię, że ludzie tak nie robią, bo tak się nie raz robi ale po to żeby uzyskać pewien efekt wizualny ale kosztem trwałości. Politura też się dobrze sprawdza zamiast wosku, ale znowu, jedynie pod kątem wizualnym bo ładnie
  • Odpowiedz