Wpis z mikrobloga

W okolicach marca dostałem wiadomość z firmy w której pracowałem , że możliwy był wyciek danych wrażliwych,że sprawa zgłoszona na prokuraturze i tak dalej. Od razu jak się dowiedziałem założyłem konto w BIKu, oraz zastrzegłem dowód w BIKu. Sprawę dalej olałem bo koronavirus urzędy pozamykane. Aktualnie chciałem wyrobić nowy dowód. Ku mojemu zdziwieniu dowód okazał się dalej ważny.Bo zastrzeżenie w BIKu nie zastrzega całkowicie dowodu , trzeba to zrobić w urzędzie.Byłem całkowicie przekonany o tym że zastrzeżenie w Banku , BIKu to jedyna opcja zastrzeżenia dowodu.
Jak sprawdzić czy nie został wyłudzona żadna pożyczka na mnie ? Wiem że warto mieć konto w e-sadzie . Ale nie mając dowodu nie założę tam konta na razie. Warto sprawdzić siebie w KRD ? I skorzystać z strony https://chronpesel.pl/ ?
Raport w BIKu był zrobiony ale wiadomo że chwilówki raczej z tego nie korzystają.
#bik #chronpesel #dowod #esad #chwilowki #wyciekdanych #kiciochpyta
  • 3
@KromkaMistrz: Dzięki byłem spokojny z BIK dopóki nie chciałem wyrobić nowego dowodu, i zorientowałem się że dowód jest nadal ważny według gov. W ogóle dziwne jest dla mnie że dowód tak naprawdę trzeba zastrzec dwa razy XD w Urzędzie i banku. A zawsze byłem przekonany i tak mnie informowany że wystarczy w banku