Wpis z mikrobloga

@MudrzynKamil: jest tak jak wszędzie na świecie. Powiem Ci więcej. W Polsce pewnie jest zapewne nawet antypolonizm. Nikt za to nie robi z tego problemu. W Zachodnich krajach bym nawet twierdził, że antypolonizm jest większy niż homofobia no i co? Nic. My jako państwo nie potrafimy zająć się prześladowaniem polskości na Białorusi, a mamy walczyć z homofobią? Proszę Cię xd
  • 0
@kcrgs czy antypolskość jest większa od homofobii? Dyskutował bym jednak to nie jest problem mniejszy. To jest problem tak samo równy co homofobia jednak chyba jest mniej tragiczny w skutkach. Co do tego co napisałem to się odnosiło do kwiatków z tagu #4konserwy które pod każdym znaleziskiem o pobiciu heja/transa/kogokolwiek kogo uznają za gorszego od ich piszą rzeczy typu: "to wina lewaków" "pewnie samo sobie to zrobili" itp. Nawet taki jeden przypadek
@MudrzynKamil: a to nie wiedziałem o co dokładnie chodzi, ale ogólnie problem dyskryminacji dotyczy każdego kraju. Szczególnie Azji. Chyba nie ma nigdzie tak wielkiego rasizmu. Zarówno negatywnego jak i pozytywnego niż tam. Czy jest jakiś sposób na walkę z dyskryminacją? Nie wydaje mi się. Na pewno nie taki jak aktualnie się stosuje. Trzeba by naprawdę jakieś porządnej debaty psychologów społecznych o ogólnie pojętej dyskryminacji, bo homofobia to nie jest jedyną forma
@kcrgs: Jak najbardziej masz rację kolego. W Azji, a szczególnie w Chinach i Rosji jest trudno walczyć z tym przez Rząd ale próby są. W krajach typu Wietnam i bliskie im kulturowo kraje są raczej przyjazne dla większości mniejszości ( w różnych różne są nietolerowane i nie jest ich dużo i zawsze to coś ).
@MudrzynKamil co do tego, że do sytuacji homofobicznych dokłada rękę samo lewactwo, zgadzam się jak najbardziej. Pisząc lewactwo, nie mam na mysli samych lgbt, tylko skrajnych idiotow, którzy poprzez obrażanie i szczucie (patrz @print_screen i kilku innych) "walczą o tolerancję", chyba nie muszę dalej tłumaczyć.
@skar: Tyle że te "kwiatki" mówią zazwyczaj o zwykłej lewicy, np ostatnio było znalezisko jak jakiś trans sobie stał po czym dwóch facetów zaczęło ją bić i inteligentni komentatorzy stwierdzili że to jej wina :/ Oczywiście nie powstrzymali się od wyzwisk... Albo przy znalezisku o tym jak ktoś napisał pod oknem mieszkania w którym mieszkali geje "#!$%@?ć LGBT" i polska inteligencja już wydała osąd że to pewnie oni sami sobie zrobili,
@MudrzynKamil bo to są dzbany ))¯_(ツ)_/¯
Print screen często pisał mądrze, ale za dużo szczuł i często nie potrafił obronić swoich racji, przestawal odpisywać, albo robił się cyniczny..