Wpis z mikrobloga

Chyba zaczynam wiedzieć co czuł Bono, kiedy pisał sunday bloody sunday. Kraj jest podzielony jak nigdy przedtem, a jedna strona będzie walić w drugą, bo jak to te pieprzone wieśniaki nie zagłosowały na Trzaskowskiego.

Ogarnijcie się ludzie. Wasze pójście na studia i edukacja w liceum kosztowały skarb państwa tyle, że madka z podlasia po podstawówce będzie musiała pobierać 500+ kilkanaście lat, żeby się wyrównało. Zarabiając średnią krajową 'spłacili' byście swoje studia później niż dzieciaki 500+ wejdą na rynek pracy. 'Spłacili', bo pieniądze idą też na inne rzeczy i sami korzystacie na co dzień z dóbr publicznych. Dróg, linii przesyłu prądu, wodociągów i tysięcy innych małych rzeczy.

I ja wiem, wasze korzystanie z dóbr publicznych, jest lepsze niż ich. Ale zacznijcie w końcu myśleć jak obywatele tego państwa, a nie jakieś samorodki, które państwu nic nie zawdzięczają. Ja lubię płacić podatki, nie wrzucam praktycznie niczego w koszty, mimo że mogę, bo te pieniądze idą na wspólne dobro i chcę żeby było ciutke lepiej.

Bogaci niemcy potrafią głosować na ludzi, którzy wprowadzą im nowe podatki, w zamian za nowe usługi publiczne. Bogaci polacy zachowują się jak noworysze z Moskwy i nie widzą swojego związku z pospólstwem.

Wasze matki, babki, nie mają super wykształcenia. Wasze prababki, praprababki mieszkały w ziemiankach i były niepiśmienne. Pochodzimy wszyscy z takiego samego, śmierdzącego gorzałą i tanim tytoniem gnoju. Nie można mieć do ludzi zarzuty, że wybierają wspólnoty innych nas, kiedy ta nasza wspólnota nie ma im nic do zaoferowania, tylko pogardę.

Obudźcie się, bo nie chcę jak Bono się kiedyś obudzić i zobaczyć w mediach rozerwane ciała polaków, bo wybuchła bomba autorstwa tych drugich polaków.

And the battle's just begun
There's many lost, but tell me who has won
The trench is dug within our hearts
And mothers, children, brothers, sisters torn apart

#neuropa #polityka #gorzkiezale
MKULTRA - Chyba zaczynam wiedzieć co czuł Bono, kiedy pisał sunday bloody sunday. Kra...
  • 22
@MKULTRA

Bogaci niemcy potrafią głosować na ludzi, którzy wprowadzą im nowe podatki, w zamian za nowe usługi publiczne. Bogaci polacy zachowują się jak noworysze z Moskwy i nie widzą swojego związku z pospólstwem.


Ależ ja bardzo chętnie zapłaciłbym wyższe podatki, gdybym miał pewność, że usługi publiczne ulegną diametralnej poprawie.

A jak na razie, dostęp do usług publicznych spada.Ich jakoś też pozostawia wiele do życzenia, a zamiast doinwestowania własnego tego sektora, wypłaca się
Ogarnijcie się ludzie. Wasze pójście na studia i edukacja w liceum kosztowały skarb państwa tyle, że madka z podlasia po podstawówce będzie musiała pobierać 500+ kilkanaście lat, żeby się wyrównało


@MKULTRA: fajne te wyliczenia. Takie z dupy i nie uwzględniające faktu przyciągania kapitału przez dobre kadry w kraju.

Jak zerkniesz sobie w badania niemieckich instytutów to zobaczysz, że największą zaletą inwestycji w Polsce jest wysoko wykwalifikowana kadra i dobry dostęp do
@Neubert: Bogaty niemiec też nie ma pewności czy jego podatki nie pójdą na płacenie pedofilom za adopcję dzieci czy inne dyrdymały. Trzeba mimo wszystko we wspólnotę wierzyć.
@ZaplutyKarzelReakcji: fajny taki argument nieuwzględniający, że takie 500+ to szansa na lepsze życie dla wielu łepków. Może zamiast zawodówki na piekarza pójdą do technikum i będą mieli jakiś sensowny zawód. Zakładasz, że jak Ty dostałeś wsparcie od państwa to dobrze, a jak ludzie na podlasiu to źle.
@MKULTRA Gdyby tym niewykształconym z wiejskich ośrodków chodziło tylko o program socjalny to o znalezienie się w II turze z Dudą, walczyłby Kosiniak-Kamysz z Biedroniem. Wiemy wszyscy jakie wyniki naprawdę osiągnęli.
Ci wyborcy to w dużej mierze ludzie, dla których sfera obyczajowa i światopoglądowa jest równie ważna jak ta socjalna. PiS wyhodował sobie sektę w społeczeństwie, która bezkrytycznie wierzy w zamach smoleński, plany wprowadzenia nauki masturbacji w szkołach czy przymusowej eutanazji dla
@MKULTRA: jaka poprawa usług publicznych, ludzie mają w dupie usługi publiczne. Gdyby pisiakom zależałoby na usługach publicznych to miliardy z 500+ i innych plusów przeznaczyli na ich wzmocnienie. Na służbę zdrowia, edukację, drogi, mieszkalnictwo itd. Zamiast tego wydają 40 mld na prywatyzację tego wszystkiego, bo większość kwot z 500+ jest wydawana na edukacje dzieci, czyli tego co powinno być zapewnione w "usługach publicznych".
Zobacz jak PiS walczy z brakiem mieszkań.
fajny taki argument nieuwzględniający, że takie 500+ to szansa na lepsze życie dla wielu łepków. Może zamiast zawodówki na piekarza pójdą do technikum i będą mieli jakiś sensowny zawód.


@MKULTRA: stawiasz jakąś dziwną tezę, że transfer żywej gotówki spowoduje u tych ludzi wzrost aktywności zawodowej, a dane pokazują, że jest wręcz odwrotnie. Im więcej niecelowych (w sensie bez wskazania przeznaczenia) transferów socjalnych tym mniejsza aktywność zawodowa, w tym głównie kobiet.
@MKULTRA: a dlaczego wiesnioki reszcie ubliża od wykształciuchów, burżujów, zboczeńców itd?

Czy stwierdzenie że osoby z wiosek są przeciętnie gorzej wykształcone jest nieprawda?

Kolejna rzecz - chcesz budować społeczeństwo ja niepracujących madkach czy na osobach wyedukowanych? W jaką stronę mamy zmierzać? W stronę osób z wysokim wykształceniem, klasa średnia, czy w stronę społeczeństwa po podstawówce żyjącym z zasiłków?

Jak tak do osób po studiach pijesz ile kosztowała ich edukacja

To policz