Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do mieszkających w Niemczech, najlepiej w Berlinie. Czy to prawda, że Niemcy uwielbiają jadać na zewnątrz knajpy/restauracji/ baru? Czy to prawda, że jeżeli tylko mogą to wybierają stolik na zewnątrz? Słyszałem, że od marca do października oblegane są właśnie miejsca na zewnątrz, a lokale zapewniają koksowniki, koce i inne rzeczy umożliwiające to. Z góry dzięki za odpowiedź.
#niemcy #berlin
  • 3
  • Odpowiedz
@elwafel: mieszkam w Berlinie i szczerze mówiąc nie zauważyłam, żeby to jedzenie na zewnątrz było jakimś priorytetem - jak jest ciepło i restauracja jest np. nad rzeką, to wiadomo, że lepsze miejsca są na zewnątrz, ale raczej nikt na siłę nie siedzi w zimnie, byleby na powietrzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@elwafel: moim zdaniem bardzo popularne jest jedzenie na mieście. Lunch na mieście jest czymś zupełnie standardowym i np. u mnie w pracy nie idzie się na miasto tylko wtedy gdy kucharka którą zatrudnili robi lunch w firmie. A i tak niektórzy wolą iść na miasto bo lubią po prostu wyjść sobie :D
  • Odpowiedz
Mieszkałem w Berlinie i w Paryżu i tak właśnie jest we Francji, wszyscy siadają na zewnątrz, nawet w zimie, bo często restauracje mają zewnętrzne ogrzewanie. W Niemczech nie zauważyłem jakiejś specjalnej tendencji do siadania na zewnątrz.
  • Odpowiedz