Wpis z mikrobloga

Czy bezpieczne jest zainstalowanie Adguarda na macOS? Chodzi mi o eskalację uprawnień do root'a przez tą aplikację, sam korzystam z jak największej liczby "oryginalnych" aplikacji, tak samo jak Little Snitch który to robi, a sam macOS nie wystawia na światło dzienne ważniejszych składników i procesów więc firmowy firewall jest wystarczający. Czy lepiej zainwestować w plik hosts? Albo cokolwiek co działa na Safari?

#security #bezpieczenstwo #macos #apple #informatyka
  • 4
Eliza Michalik


@Ptaszek99: Ja używam, choć trzeba mieć świadomość jak AdGuard działa.
Aby móc filtrować reklamy na stronach które lecą po ssl, musi się on ustawić jako 'man in the middle', czyli podmienia na kompie certyfikat ssl na swój.
Są od tego wyjątki (w programie jest lista) i nie robi tego np. dla stron banków, ale np. na stronie przykładowo wykop.pl jak najbardziej.
Uderzyć w stół ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ptaszek99: Na iphonie używam Adguarda Pro, a 20 minut temu kupiłem AdBlocka Pro (Sic!) - zniechęcała mnie cena (~48 PLN), a przekonał spora ilość dobrych opinii i niestety brak wersji premium tego pierwszego. Na tę chwilę zaskoczyła mnie funkcjonalność AdBlocka Pro, mamy tu czytelne, ba, konkretne opcje ochrony prywatności i poręczne menu. Na razie mi to odpowiada. Poużywam, pomęczę się
P.....y - Uderzyć w stół ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ptaszek99: Na iphonie używam Adguarda Pro, a...

źródło: comment_15945490695ppA6uvI8P6ZFTsrrYASPi.jpg

Pobierz