Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki, od jakiegoś czasu się zbierałem żeby kupić sobie gitarę basową i dzisiaj się przełamałem i ją zamówiłem. Powiedzcie mi co jeszcze do niej potrzebuję? Domyślam się, że wzmacniacz, ale jako że jestem noobem to wolałbym nikogo moim brzdękaniem nie #!$%@?ć. Da się grać na słuchawkach bez wzmacniacza, tj podpiąć słuchawki bezpośrednio do gitary? ;>
#muzyka #gitarabasowa #kiciochpyta
  • 11
@Vainamoinen: dzięki! Czyli do tego podpinam bas i słuchawki, a to podpinam do kompa. Dźwięk nagrywa się na kompa a w słuchawkach słyszę swoje brzdękanie?

A byłbyś w stanie zaproponować jakiś tańszy model? Powiedzmy do 300zł?
@Vainamoinen: wybacz, że znowu zawracam ci głowę, ale powiesz mi czy są jakieś darmowe programy, które mogę wykorzystać z Behringer U-PHORIA UMC22? Czy może sprzęt ma załączone oprogramowanie?
Nie posiadam akurat tego interfejsu, nie wiem jakie oprogramowanie wraz z nim jest dostarczane. W sieci możesz pobrać darmowe DAW (Digital Audio Workstation) jak na przykład: ProTools First, CakeWalk, BandLab etc. Do tego wrzucasz wtyczki VST, najlepsze oczywiście są płatne, inne posiadają darmowe wersje próbne, można znaleźć też całkiem niezłej jakości darmowe wtyczki np. GK Amplification 2 LE.
Zobacz też to.
@Vainamoinen: czuję się bezsilny. Czwartą godzinę próbuję i nie mam pojęcia co ja mam z tymi programami zrobić i jak je skonfigurować. Pobrałem ProTools First i GK Amplification 2 LE i co mam następnie zrobić?