Wpis z mikrobloga

Siema mirko. Pytałem ostatnio o porady dotyczące Trundla w dżungli i mi mocno pomogliście, więc teraz kolejny jungler- Vi. Głównie dwie kwestie:
- build- niektórzy biorą triforce jako pierwszy item po czerwonym mieczu junglerskim, ale znalazłem gościa, który mówi, że black cleaver znacznie lepiej się sprawdza na Ci i w dodatku jest tańszy. Co sądzicie? Jakie inne itemy? Maw of Malmortius vs ap, Dead Man Plate vs ad i Sterak's Gage będą dobrym wyborem?
- match upy- Vi jest mocna w early, szczególnie z hail of blades i chcę męczyć wrogich junglerów jak tylko mogę- którzy junglerzy są kiepscy w early i mogę z nimi jechać jak z baranami? Do tej pory mam amumu, zaca, nunu, evelynn i ogólnie większość tanków.
Dzięki za pomoc.
#leagueoflegends
  • 16
  • Odpowiedz
@Budo podejrzewam, że u Vi działa taka sama zasada jak u wszystkich

Triforce kiedy masz leada
BC kiedy jesteś w tyle

Dead mans i sterak to must have, przeciwko ap lepiej spirit visage jak już
  • Odpowiedz
@Budo: A ja znalazlem goscia ktory buduje warmog na leonie jako 1 item. Jesli ktos sie kieruje logika,ze X item jest lepszy niz Y bo jest tanszy to polecam kupowac same dorany.

Eve,kayn, karthus,zac ale tylko teoretycznie. Bo jesli sie wbijasz w przeciwna jungle bez prio to dostaniesz #!$%@? od coverujacego topa/mida a potem bedziesz plakal,ze ci twoj mid bez many z 2 falami minionow pod wieza nie pomogl ( ͡
  • Odpowiedz
@Vezz a po cholere Vi więcej dmg?
+ jest tanszym itemem
+ hp

Niech op nie będzie tą super hyper carry 13/0/0 Vi, która w late nie może nic zrobić( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako midlaner i toplaner liczę, że mój jungler będzie tankiem (szczególnie na postaciach typu Vi)
  • Odpowiedz
????????? Po cholere Vi ma wydawac 2k golda na bezuzyteczny dla niej przedmiot? Kolejny z logika tanszego itemu. No nie wiem, ja jako laner mam nadzieje,ze moj jungler bedzie robil to co powinien robic, jak chce sie budowac full tanka to niech gra zaciem. Camilie w jungli tez budowali pod tanka? Jak juz musi miec cos mr to merce i hextrinker. Vi ma byc zagrozeniem dla przeciwnika, i jesli nie jest w
  • Odpowiedz
BC jak w enemy jest dużo tanków, którzy budują armor i jeśli nikt (ewentualnie max 1 osoba) tego nie buduje. Death's Dance na 2 item. Vs ap buduj sam hexdrinker, koncz MoM na sam koniec dopiero. Sterak na 3 item jest ok, pamietaj zeby budowac executionera jak w enemy jest duzo postaci z healem. I to jest jak idziesz bardziej w bruisera.
Jak twoj team nie ma tankow/jestes do tylu to BC
  • Odpowiedz
@Vezz

A ja znalazlem goscia ktory buduje warmog na leonie jako 1 item. Jesli ktos sie kieruje logika,ze X item jest lepszy niz Y bo jest tanszy to polecam kupowac same dorany.


Nie no to nie był jakiś random, tylko challenger, ktry ogarnia co mówi. Chodziło mu po prostu o to, że Vi za daną cenę dużo więcej zyskuje z bc, niż z triforce.

Eve,kayn, karthus,zac ale tylko teoretycznie. Bo jesli sie
  • Odpowiedz
@Budo: Chcialbym poznac dlaczego uwaza BC> Trini bo jesli w enemy nie ma "tankowatej" kompozycji to pojscie w bc to czysty brak znajomosci statystyk i kupowanie itemu na slepo "bo sie tak przyjelo,ze trzeba miec bc". Wystarczy przeczytac opisy tych przedmiotow i samemu stwierdzic ,ze tri oferuje znacznie wiecej. I nie gadaj mi tu teraz,ze CENA bo to jest najdurniejszy argument. Roznica okolo 700 golda a do tego kazdy komponent trinity
  • Odpowiedz
@Vezz: 1. Wczesniejszy powerspike - tu nie chodzi tylko o to, ze item jest tanszy. Kluczowe jest to, ze masz go wczesniej = postac jest silniejsza wczesniej. Jesli twoj team przegrywa, albo ma inne skalujace sie picki to BC powoduje, ze mozesz wyrobic sobie przewage/dogonic przeciwnika wczesniej, nic nie ryzykujac, bo ktos sie i tak skaluje. 700 golda jest trudne do wyfarmienia z samej jungli, a tempo jest wazne. Lepiej miec
  • Odpowiedz
@Vezz: @Afrizo: Bc na Vi na pewno ma mniejsze priority niż triforce bo ona z w obniża armor passywnie plus bije %hp dmg wiec z tankami nie ma żadnego problemu. A friforce daje jej dużo as i sheena no wszystko. Generalnie nigdy bym nie zrobił bc na Vi chyba ze enemy team był serio tanky jak sam #!$%@?, ale samo bycie do tylu i kupowanie zachowawczo gorszych itemow bo są
  • Odpowiedz
@G4SHI: as nie jest potrzebny vi z 2 resetami i HoB, a sheen nie daje tyle co -24% armora, szczególnie jak enemy jest tankiem. Pasywka z w tak samo stackuje sie z BC. No i osiągasz powerspike wczesniej, tak jak wspomnialem wczesniej
  • Odpowiedz
"2. Meta tankow powoduje, ze w kazdej grze masz przynajmniej 1 postac (najczesciej 2-3) stackujace armor i BC jest wtedy must have."
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD CO?
"3. BC jest bardziej gold efficient - dostajesz wiecej statystyk/wydane złoto"
@Afrizo:
"1. Wczesniejszy powerspike - tu nie chodzi tylko o to, ze item jest tanszy. Kluczowe jest to, ze masz go wczesniej = postac jest silniejsza wczesniej."

XDDDDDDDDDD. To moze niech shurelie zlozy bo jest tansza,czyli
  • Odpowiedz
@Vezz: shurelia nie daje powerspike'a ( ͡° ͜ʖ ͡°) BC może być skończony przed 3 smokiem, musialbys byc nafeedowany, zeby skonczyc trinity tak wczesnie. Lepiej miec na teamfight BC czy Phage'a i Sheena?

Sam BC nie powoduje ze doganiasz enemy. Ale to, ze masz item (a nie farmisz na niego jeszcze 5 minut) sprawia ze jestes silniejszy na gankach i fightach. Jezeli gra nie jest jeszcze otwarta,
  • Odpowiedz
@Afrizo: "shurelia nie daje powerspike'a"

No co ty gadasz, daje ci statystyki i jest tansza czyli to o czym piszesz.( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Ale to, ze masz item (a nie farmisz na niego jeszcze 5 minut) sprawia ze jestes silniejszy na gankach i fightach"

Co zrobisz jesli ci powiem,ze sam sheen da ci na ganku wiecej niz cleaver.Jesli zajmuje wam 5 minut farmienie 700 golda na o
  • Odpowiedz