Wpis z mikrobloga

Okej, mam już swoją Zgemmę H9.2S! :P Pierwsze wrażenie dobre, chociaż mnogość ustawień czasami przeraża. :D Powoli wszystko ogarniam. Jednak najsłabszym punktem jest obecne oprogramowanie, ponieważ zainstalowali domyślnie Hyperion 7.1 PKTeam i szczerze, to mnie nie porywa ten soft... Muszę wgrać OpenATV, bo wydaje mi się, że jest bardziej intuicyjny w obsłudze i domyślne OSD ekranowe wg mnie jest ładniejsze. ;)

Ogólnie, to prawie wszystko fajnie, lecz mam problem z cccam. Wczoraj dostałem 8 testów od skośnego przyjaciela, utworzyłem cfg wg wzoru: '' C: serveraddress port user pass '', wrzuciłem plik na pena i przez Dreambox explorera skopiowałem go do katalogów "etc" & "usr/keys", przełączyłem w EMU z oscama na cccam (2.3.2), zrobiłem jego restart i DUPA: "brak ECM info" + komunikat "serwer nieaktywny". Jak kliknę niebieski "uruchom", wyskakuje "oscam nie jest zainstalowany"... WTF? Nakieruje ktoś o co tutaj chodzi? Linie lipne czy ja coś spieprzyłem? Dodam też, że w katalogu "etc" nie mam plików "CCcam.prio" i "CCcam.providers" - jeśli ma to jakieś znaczenie. Mam też nowe inne linie. Spróbuję jeszcze może zrobić konwersję z cfg na oscam.server, wrzucić, przełączyć na oscam 11581 i zobaczę, ale raczej także będę musiał wgrać OpenATV, bo mi ten Hyperion jakoś nie leży i może na nim ruszy... ;)

#zgemma #h9.2s #enigma2 #cccam #oscam - Chyba się zapowiada, że pod tymi tagami, będę częściej teraz pisać ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • 34
  • Odpowiedz
  • 3
@Szymon5s

Linijki cccam przerobiłem programem "cccam 2 oscam converter". Tam wklejasz linie w zakładce "C: lines", zaznaczasz "use old account parameter (account=username,password) i klikasz "Convert to oscam" na dole pojawia się już zawartość pliku "oscam.server".

Na dekoderze w PKT PANEL wchodzisz w EMU manager i musisz przełączyć z cccam na oscam.

W przeglądarce www, wpisujesz adres IP dekodera i dopisujesz " :8888 ", uruchomi się oscam. Wybierasz zakładkę "Files" i następnie
  • Odpowiedz
@extrasauce: u mnie nie chce sie uruchomic oscam. Jak wpisuje samo IP to wchodzi mi w OpenWebif ale jak dodaje :8888 to nie łączy i to bez wzglęgu czy ustawie w EMU na oscam czy na CCcam. Jakies pomysły?
  • Odpowiedz
@extrasauce: wybieram i oscam 11581 i cccam i lipa nie łączy sie. Probowalem zostawić go z wlączonym menu EMU jak i wychodzilem calkowicie z Blue Panel i nic. Probowalem tez na 3 komputerach w tym MacBook i nic. Po kablu i po Wifi. Juz mi rece opadają.
  • Odpowiedz
@extrasauce: A moze orientujesz sie czy mozna plik oscam.server wrzucic jakos ręcznie poprzez pendrive. Jesli tak to do jakiej lokalizacji? Lub wpissc libijki ręcznie bo widze ze w ATV idzie recznie wpisywac ale na hyperionie nie widze takiej mozliwosci.
Cos czuje ze bede musial go przeprogramowsc na open ATV
  • Odpowiedz
@extrasauce: Już ustawiłem Twoim sposobem poprzez oscam.server . Zainstalowałem starszy oscam w dekoderze i połączył sie przez Oscam Webif IP+:8888.
Wielkie dzieki za pomoc. Bez Ciebie bym nie podołał.
Pozdrawiam
  • Odpowiedz
cześć, sorry, że odgrzewam stary temat ale nie za bardzo wiem gdzie szukać pomocy ;)
Kupiłem zgamma H9s. Kupiłem 8 linii u majfrenda 8 linii cccam. Nie za bardzo wiem co z tym teraz zrobić. W moim dekoderze jest OpenATV i bardzo dużo innych wgranych wtyczek. Możesz podrzucić co mam teraz z tym zrobić żeby jak wszyscy cieszyć sie programami TV?
  • Odpowiedz