Wpis z mikrobloga

@jahcekomunalne: Bolesławiec to chyba jest najtańszy i najbardziej ogólnodostępny, normalna, ładna porcelana. Popatrz sobie za przedwojennym Sorau (Żary) to ci oko zbieleje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przejedz się na targi staroci albo do różnych sklepów tego typu można się rozeznać i nawet komplety kupić, które jakiś Mirek handlarz trzyma w kartonie w gazety pozawijane. No chyba, że chcesz nowe to inna bajka.
  • Odpowiedz
@FuczaQ: Dziękuję za zainteresowanie.
No zerknęłam na tą porcelanę Sorau i faktycznie - lekki szok. Ale wiesz - ja nie mieszkam w dworku żeby z zabytkowej i pozłacanej porcelany pić:)
Dużo prawdy z tym trzymaniem w gazetach - wiem, że rodzice zastawy po dziadkach popakowali w pudła i gdzieś na strychu trzymają;) jak będę u nich to chyba posprawdzam co tam jest.
Ale z tego co pamiętam to tam było wszystko takie delikatne, zdobione itp. Filiżanki to za dziecka jak miałam odkurzać to aż strach w oczach. Oczywiście na nie był osobny kredensXD
A mama - jak ją pytałam czemu ta zastawa w kartonach leży - skwitowała tak: jak przyszła komuna to nieważne było na czym się je tylko czy jest co podać na talerz. A potem szklanki zrobiły się modne.
I ogólna bieda - i głupio było podawać kluski z mlekiem na
  • Odpowiedz