Wpis z mikrobloga

ok, przyszła pora i na mojego drona (DJI Mavic Pro) - losowo, przy próbach odpalania drona dostaję komunikat "Gimbal motor load too large. Please check if the gimbal clamp has been removed". Nie mogę sterować gimbalem góra/dół, dron sam próbuje nim poruszać, ale nie może go ustabilizować.

Próbowałem odpalać drona pod kątem (a nawet do góry nogami), tak jak zalecają w niektórych filmikach na yt (np tu https://www.youtube.com/watch?v=-KJOxR2Jkxk ), ale to nie pomogło.

Orientujecie się, czy to jest problem software'owy, czy raczej hardware? Czy jest to do naprawienia, czy raczej mam wymienić drona?

Dzięki za pomoc i odpowiedzi!

#dji #drony #mavic
nalogowiec - ok, przyszła pora i na mojego drona (DJI Mavic Pro) - losowo, przy próba...

źródło: comment_1594060400mmD65e1xiLZhM75iuim3cM.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@bbrr: wiesz co, szczerze mówiąc to nie naprawiłem :( oglądałem youtuba i podawali fix, że wystarczy podczas włączania drona trzymać go pod kątem 45 stopni na (chyba) prawą stronę i niby to pomoże - próbowałem z każdą stroną i z chyba każdym kątem wychylenia - nie pomogło :| teraz mam taką sytuację, że przy odpalaniu drona w 9 na 10 sytuacji pojawia się ten błąd, wtedy - tak jak poradził
  • Odpowiedz
@nalogowiec: ja dzisiaj latalem i wszytko bylo ok, chcialem polatac wieczorem i #!$%@?... Jutro bede kombinowal ale bardzo mi zalezy zeby za kazdym razem startowal normalnie bo za 3 tygodnie lece na wakacje wiec chcialbym zeby wszystko dzialalo normalnie. Jak nie naprawi sie w 2 dni to najpewniej oddam do naprawy
  • Odpowiedz
@bbrr: dmuchasz w gimbal podczas odpalania, w trakcie czy po? I jak nie pomaga to lapiesz gimbal przed opalenie, w trakcie czy po?
  • Odpowiedz