Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie, mam pytanie ponieważ drenuje od dwóch godzin informacje o postojowym i nie mogę zorientować się do końca jak to wszystko wygląda ponieważ widzę wiele sprzecznych informacji. Więc zapytam się tu kogoś obeznanego. Jeżeli pracuje na umowę zlecenie ze stawką akordową i za luty zarobiłem 5600 brutto, za marzec już 3200 i za kwiecień już tylko 2040 brutto gdyż przez koronawirusa było dużo mniej pracy to należy mi się jakiekolwiek postojowe właśnie za kwiecień? Ponieważ widzę informacje o dodatku 2080 ale jest podane, że jak zarobi się poniżej 1300 to jest to liczone z wynagrodzenia z poprzedniego miesiące więc zatem jeżeli zarobiło się powyżej tego 1300 to jak to wygląda? Jeżeli opisałem to zawile to sorki, pozdrawiam
#tarczaantykryzysowa #postojowe #umowazlecenie
  • 3
@Arthurio: jeżeli składasz pierwszy wniosek o postojowe w lipcu, to porównujesz dochód z czerwca do tego w maju, gdzie powinien być wykazany spadek. Przy dochodzie powyżej 1299,99 zł, przysługujące świadczenie to 2080 zł.
W maju zarobiłem brutto 3200 zaś w czerwcu byłem w sumie 24 dni na l4 + zarobiłem 600 w pozostałe dni więc nie wiem jak by to wypadło. Czyli postojowe za kwiecień jest nie możliwe tylko jedynie za czerwiec czy musze wykazać spadek przychodu z czerwca w stosunku do maja składając za kwiecień?