Wpis z mikrobloga

planuję kupno nowego smartfona ze średniej półki. i mam pytanie do speców od #telefony z #android na pokładzie.

chciałbym pójść w czystego androida. #androidone wydaje się tym co mi najbardziej odpowiada.

1. czy jest jakaś aktualna lista telefonów z AndroidOne na pokładzie?

2. były jakiś czas temu kontrowersje wokół sprzętu Xiaomi (wysyłanie danych do ChRL). pytanie czy dotyczy to również sprzętu z Android One? czy też ten musi być czysty i niewinny jak lelija?

3. zastanawiam się nad #nokia 7.2 i ewentualnie #xiaomi A3 (ale bliżej mi do Nokii 6GB / 128 GB). jakieś komentarze co do tego wyboru? coś ma się pojawić ciekawego z AndroidOne w najbliższym czasie? z tego co słyszałem to Nokia 8.3 ale jej cena będzie raczej wyższa niż 500 euro, więc to zdecydowane poza moim budżetem na telefon.

mój budżet to ok. 1500 zł. nie gram na telefonie, więc jakaś super wydajność nie jest mi potrzebna, ale z drugiej strony używam sporo aplikacji, więc chciałbym na tym telefonie polegać (poza domem używam telefonu bardzo intensywnie - pisanie maili, notatek, nauka języków, podcasty, oglądam video, dużo IM)

aktualnie posiadam #xiaomiredminote3 jest nieźle, ale już bez szału. telefon ma 4 lata, zużył się, bateria po wymianie a i tak czas życia dość średni. poprawek bezpieczeństwa nie ma już od dawna.
najbardziej w tym telefonie boli mnie bardzo średni aparat (w poprzednim Sony Xperia było niebo lepiej - choć był starszy). zdjęcia to coś co jest dla mnie dość ważne - mam apart "klasyczny" ale jednak telefon mam ze sobą zawsze - to jego największa przewaga nad aparatem.
  • 8
@Ramone: myślę że tak. eksperymentowałem z LineageOS swego czasu i byłem bardzo zadowlony. ja MIUI niespecjalne lubię. dla mnie jest po prostu badziewiaste w dużej mierze.

poza tym - nakładek są dziesiątki i samemu można sobie wybrać coś pasującego - jesli tylko ktoś ma taki kaprys

@nexarr: znalazłem już wczoraj (https://www.android.com/one/), ale tam tych modeli jest niby dużo, ale to są wszystkie modele jakie wyszły z Android One -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jempierozki: kiedyś była ok jak miałem xiaomi 3 lata temu. Chyba że popsuli teraz co jest całkiem możliwe patrząc po jakości aktualizacji w xiaomi mibox 4k które posiadam.
@Ramone: tak, kiedyś na początku mojej przygody z xiaomi (2017 rok) była jeszcze w miarę, potem zaczęły się aktualizacje które naprawiały jedną rzecz, żeby zepsuć tysiąc innych, teraz nawet mają problemy z takimi pierdołami jak super tapeta którą tak mocno reklamowali