Wpis z mikrobloga

Na obecną chwilę jestem przekonany, że Hołownia to druga Nowoczesna, tylko że Hołownię wprowadzili do polityki dużo sprytniej. Nauczyli się na swoich błędach i na sukcesie Kukiza. Z Nowoczesną od razu było wiadomo, że jest drugim PO, który ciągle tracił popularność. PO jest już mocno znienawidzone przez społeczeństwo i musi szukać jakichś sposobów, żeby się odbić od dna. Poprzednie wybory parlamentarne pokazały w jak kiepskiej sytuacji są. Wprowadzenie pozornie niezależnej siły politycznej byłoby sprytnym rozwiązaniem, więc dlaczego mieliby tego nie wypróbować. Szczególnie, że Hołownia to TVN, który wprost sympatyzuje z PO.

Jak jest, dowiemy się z czasem. Do czasu najbliższych wyborów Hołownia będzie na pewno grał niezależnego.

#polityka #holownia #szymonholownia #tvn #wybory #po #nowoczesna
Pobierz Wykopaliskasz - Na obecną chwilę jestem przekonany, że Hołownia to druga Nowoczesna, ...
źródło: comment_15935942060AAg1A08seJ9GAlzet1Xeh.jpg
  • 38
@Wykopaliskasz: Tusk zapowiadał powrót do polityki na jesień tego roku z jakimś obywatelskim ruchem. Jestem pewny, że to właśnie on naznaczył Hołownię i dał mu ludzi/program.

Znam osobę, która twierdzi, że za Hołownią stoją Kulczyki albo ktoś inny tego typu.
@muwieszeptem: Ja za 4 lata wrócę do tego wpisu i przypomnę Ci te słowa. Tylko że za 4 lata, to już będzie bez różnicy, a Ty jedynie będziesz się cieszyć, że tak "cwany" plan się powiódł, a PO razem z Hołownią mają większość.

Oby jednak się nie powiódł.
@Wykopaliskasz: Hołownia za mocno atakował po i Trzaskowskiego w kampanii żeby to miało rację bytu. Sporo wyborców Hołowni tylko ze względu na ten fakt nie pójdzie w drugiej turze głosować co może zaważyć na przegranej Trzaskowskiego. Hołownia bardziej rozgrywa taktycznie tak, aby faktycznie mieć szansę coś ugrać, a za rządów Dudy nie ma szans na jakieś większe efekty, pis ich skutecznie dojedzie.
Hołownia za mocno atakował po i Trzaskowskiego w kampanii żeby to miało rację bytu.


@muwieszeptem: Na tym polega zdobywanie elektoratu. Gdyby jechał jedynie po PiSie, to zdobyłby jedynie ludzi niezadowolonych z PiSu, czyli wyborców PO, którzy chcą być antysystemowi, ale głosują na PO tylko na złość PiSowi.

Jeśli jedzie po wszystkich głównych partiach, to zbiera zarówno przeciwników PiSu, jak i przeciwników PO (potencjalnych wyborców PiSu).

Wówczas Hołownia przyzwyczaja do siebie ludzi,
@muwieszeptem: O właśnie, przypomniało mi się jeszcze jedno. Skoro to wszystko absurd, to jak wyjaśnisz to, że konta społecznościowe Hołowni i Trzaskowskiego prowadzi ta sama osoba/firma? Mówię tu o wpadce z 5 czerwca, kiedy to niby Hołownia wrzucił treści Trzaskowskiego.
@Wykopaliskasz: pamiętam to. Potem z dociekliwością śledziłam szczególnie kampanię Hołowni i widziałam jak Szymon ustawia się w opozycji do Trzaskowskiego. Przy Kidawie prezentował całkiem inne podejście, bo nie była dla niego zagrożeniem. Gdyby było tak jak piszesz jego kampania wyglądałaby już do końca tak jak ta względem Kidawy (w końcu i ona i Trzaskowski z ko) i by Hołownia stosował zabieg jak polsat względem pisu czyli jechałby tylko po jednej stronie,
Gdyby było tak jak piszesz jego kampania wyglądałaby już do końca tak jak ta względem Kidawy


@muwieszeptem: Gdyby jego kampanię byłoby tak łatwo opisać, to nie byłaby skuteczna.

Potem z dociekliwością śledziłam szczególnie kampanię Hołowni i widziałam jak Szymon ustawia się w opozycji do Trzaskowskiego.


@muwieszeptem: Ponownie piszesz o oczywistościach. Mieli wspólną wpadkę, więc musieli ją próbować zatrzeć. Ale jak to niby zatarło. Te wszystkie gierki nic nie zmieniły w
@muwieszeptem: Korzyścią jest to, że ta ustawka działa na korzyść partii, którą popierasz.

Po oglądnięciu tej szopki debatowej między Hołownią a Trzaskowskim ja nawet nie muszę już czekać 4 lat, żeby potwierdzić, to co pisałem w pierwszym powyższym wpisie.