Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 117
Zostańcie mężami/żonami zaufania w swoich (albo i nie swoich) komisjach. To bardzo ważne wybory, trzeba patrzeć ludziom na ręce, zwłaszcza jeśli mieszkacie na terenach wiejskich.

Bycie mężem/żoną zaufania nie uprawnia was do liczenia głosów. Kart nie możecie nawet dotykać. Ten status upoważnia was do obserwowania i nagrywania liczenia głosów oraz zwracania uwagi na ewentualne nieprawidłowości.

Zadzwońcie do sztabu Trzaskowskiego w waszym województwie, tam powiedzą wam gdzie odebrać/wydrukować dokumenty. Ja już mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wybory #polityka #neuropa #4konserwy #konfederacja
Soojin21 - Zostańcie mężami/żonami zaufania w swoich (albo i nie swoich) komisjach. T...

źródło: comment_15935293089n34MdxYDnQVFaVTSuNp9S.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@fenis:

Ha tfu na patriarchat!


Jaki patriarchat, to ten słynny lewicowy genderyzm. Z babów robią chłopów, no ale cóż, trudno
  • Odpowiedz
@Soojin21: Byłem w eurowyborach w komisji i było wszystko w porządku, może to kwestia tego, że miałem młodą komisję. Będę już po sesji, to może pójdę i tym razem tylko na męża zaufania, jak mówisz. Mimo to, zdaj raport ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Soojin21:

OMG - ale wiecie, że "żona zaufania" jest określeniem bez sensu, bo określenie "mąż zaufania" nie wzięło się od tego męża z małżeństwa?

Takie bezrefleksyjne tworzenie żeńskich wersji wyrazów to trochę tak, jakby np. myśleć, że kobiecym odpowiednikiem męstwa jest "żeństwo". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bartoof: u mnie wyglądało tak:
1. Nie znalazłam za bardzo informacji w necie. Weszłam na https://trzaskowski2020.pl/kontakt i zadzwoniłam do sztabu w swoim województwie.
2. Pani, która odebrała powiedziała mi, że skoro mieszkam we Wrocławiu to zebym podjechała do jednego biura poselskiego.
3. Jak przyjechałam to panie z biura dały mi papiery z upoważnieniem i wytlumaczyły mi na czym polega bycie mężem/żoną zaufania.

To pierwszy raz jak będę w komisji w
  • Odpowiedz