Wpis z mikrobloga

Drodzy akwaryści, zostałem uszczęśliwiony welonem teleskopowym. Kupiłem bestii akwarium 54 litry i teraz się zastanawiam czy jest potencjał na dodanie jeszcze jakiś rybek do takiego zbiorniczka z takim towarzystwem czy niekoniecznie. Może ktoś doradzić co tam ewentualnie jeszcze dorzucić?

#akwarystyka #akwarium
  • 15
@niepoprawny_marzyciel Stary ja to akwarium kupiłem z dla tego #!$%@? bo teściu wpadł na pomysł że nas obdaruje rybką chociaż akwarium nie mieliśmy. Poza tym jak go usmiercę to będę miał zimę przez miesiąc :) Tak więc paskuda zostaje tak czy inaczej tylko pytanie czy coś może jeszcze z nim pływać
@niepoprawny_marzyciel Mam jakiś gotowy zestaw auela z filtrem i oświetleniem. Oczywiście jak na Janusza akwarystyki przystało wrzuciłem do akwarium korzeń. Aktualnie ryba pływa w wiadrze bo jakieś pierwotniaki się pojawiły i mleko ale sytuacja powoli zostaje opanowana bo woda się klaruje, może jakaś chemię na tą okoliczność dzisiaj kupię i Zorro (tak #!$%@? ma już imie) wraca do akwarium. Ponieważ podobno welony to syfiarze zastanawiam się czy nie zastąpić filtra wewnętrznego zewnętrznym
@Henio_Zloczynca: jak akwari nie "dojrzało" o czym pisał @pilot1123 leć do akwarystyka i kup jakieś bakterie w butelce. Np SafeStart tetry. Ale butelka kosztuje 50pln więc się nie zdziw. Jak chcesz januszowac i ciąć koszty to zrób tak jak pisał @niepoprawny_marzyciel.
Możesz też popytać na lokalnej grupie akwarystycznej na FB czy ktoś nie ma się podzielić dojrzałym złożem filtracyjnym, ale to zawsze jest ryzyk importu jakichs chorób i pasożytów
@Henio_Zloczynca nie dowalaj zwierząt, przesyt ich nie czyni akwarium ładniejszym. Dorzuc rośliny poczytaj o bimbrowni w akwarium. Ale mowie roślinki posadz i niech rośnie, bakterie startupowe masz rób podmianę przed 2 tyg. Co 4 dni 50% wody i dodawaj bakterie wg instrukcji przy włączonym świetle. Po 2-4 tygodniach jak utworzy się odpowiedni mikroklimat i będzie ładnie rosło, a woda będzie czysta można pomyśleć o jakiejś dodatkowej obsadzie. Masz teraz czas na to.
@niepoprawny_marzyciel Dzięki za odpowiedź. Roślinki już mam ale problem w tym że rybę też już mam i chwilowo żyje w wiadrze bo w akwarium nie miała czym oddychać przez pierwotniaki. Mam jakąś chemię uzdatniające wodę ale nie ma żadnej informacji że należy to dodawać co jakiś czas.