Wpis z mikrobloga

Mieszkam w gminie do 20 tys. mieszkańców. W wyborach parlamentarnych PiS miał tu ok 70% poparcia.

Każdy do skrzynki pocztowej dostał ulotkę o bitwie o wozy strażackie, gmina zorganizowała autobusy i będą dowozić staruchów do urn wyborczych. Ja #!$%@?

#wybory
  • 139
  • Odpowiedz
  • 8
@gdanszczanin2019

czy komukolwiek kaza glosowac na danego kandydata? wybory sa tajne, kazdy glosuje jak chce, liczy sie to, zeby zaglosowal.


I zupełnie przypadkiem robią bitwę na frekwencję w miejscach w których PiS ma zdecydowanie największe poparcie.
  • Odpowiedz
PO tworzylo swoj elektorat zwiekszajac o kilkaset tysiecy liczbe urzednikow panstwowych


@gdanszczanin2019: a niby skąd wniosek, że urzędnicy państwowi głosują na PO? Mogą nie głosować na korwina który chce im zlikwidować robotę, ale dla nich nie ma różnicy czy PiS czy PO
  • Odpowiedz
@marcus1a: tak, doskonale się słyszę. Gardzę ludźmi którzy chcą odebrać moje pieniądze, bo uważają, że lepiej wiedzą jak nimi rozporządzać - co w tym dziwnego?

Jak przyjdzie do Ciebie złodziej i powie, że należy mu się twój telewizor i samochód, bo jego bombelek jeździ autobusem i nie ma TV to z uśmiechem na ustach wręczysz mu kluczyki, sprzęt, a następnie wypniesz się i podasz wazelinkę?
  • Odpowiedz
@malinq podział PKB przez JAKIKOLWIEK rząd demokratycznie wybrany NIE JEST kradzieżą.
Będą wybory - wybierzemy nowy parlament/rzad i będzie dzielił inaczej.
To jest cywilizowany sposób rozstrzygania konfliktow politycznych!

Ty proponujesz azjatycka mentalność - nie zgadzam się z oponentami to nimi gardzę i zachowuje się wobec nich chamsko.
Ja zostałem wychowany na cywilizowanego człowieka, nie na chama.
  • Odpowiedz
@abcde: Wydawali, wydają i będą wydawać, nie ma znaczenia kogo się wybierze na prezydenta, bo to i tak parlament pisze ustawy, a wybory parlamentarne pokazały, że nie ma znaczenia co się #!$%@? to będą wybrani jedyni słuszni ;-). Więc pozostaje to zaakceptować i żyć pełnią życia dopóki milicja, gdzieś nie zastrzeli na ulicy czy coś takiego.
  • Odpowiedz
@marcus1a: pozwalanie na okradanie siebie to mentalność niewolnika, jak nazywasz to sobie cywilizacją to mnie do niej nie mieszaj. Jak pięknie byś tego nie ubrał w słowa "podział pkb" to jednak jak idę to pracy, wypracowuję swoją pensję na zasadzie dobrowolnej umowy, a państwo na zasadzie przymusu odbiera mi jej część i w zamian dostaje gównowarte usługi które nic w życiu dobrego mi nie przyniosły jeszcze, a często kosztowały mnie
  • Odpowiedz
@malinq jeżeli wedlug ciebie pogarda i chamstwo (oraz samosąd - bo na to wychodzi z twoich wpisów) służą do rozwiązywania sporów politycznych - to rzeczywiście, nie należymy do tej samej cywilizacji.
  • Odpowiedz
@marcus1a: samosąd? Nie. Ostracyzm społeczny wobec ludzi którzy umyślnie działają na moją szkodę. Nie mam zamiaru takich ludzi bić, tylko traktuję ich tak jak traktuje się złodzieja. Z pogardą i brakiem szacunku. Nikomu nie każę się ze mną zadawać, jak ktoś chce sobie żyć w takim toksycznym rynsztoku pełnym ludzi którzy chcą zaszkodzić drugiej osobie to droga wolna. Mnie proszę z tym ścierwem nie mieszać.
  • Odpowiedz