Wpis z mikrobloga

@HabemusWpi3rd0l: Z programu Ruchu Narodowego, którego współtwórcą był Bosak:

Każdy młody Polak, pełnosprawny psychicznie i fizycznie, powinien przejść podstawowe przeszkolenie wojskowe podczas nauki w szkole średniej. Szkolenie takie obejmowałoby, poza elementami charakterystycznymi dla obecnego przysposobienia obronnego, obowiązkowe zajęcia na strzelnicy i podstawy musztry. Szkolenie miałoby charakter obowiązkowy, a przedstawienie zaświadczenia o jego ukończeniu byłoby podstawą do wydania dowodu osobistego po ukończeniu osiemnastego roku życia. Program powinien być zespolony z inicjatywą
  • Odpowiedz
  • 1
@Tajemniczy58 Po pierwsze skąd wiesz kto co pisał, dzbanie?

Po drugie Bosak powiedział, że ma odmienne zdanie, a odsyłam cię do wywiadu na rmf z tego tygodnia.

Dzbanie xD
  • Odpowiedz
@Volki: Ale o co się pultacie? Ten cytat nie mówi nic o zasadniczej służbie wojskowej, tylko przeszkoleniu W SZKOLE z podstawowych rzeczy. Ja miałem taki przedmiot w szkole jak przysposobienie obronne, ale bez obsługi broni i była tam podstawa musztry, reanimacja itd. Także nie wiem co w tym dziwnego. Szkoła to szkoła. Co innego wmuszanie dorosłemu który chce pracować żeby latał 2 lata za innymi chłopami w jednostkach gdzie po
  • Odpowiedz
@Volki: Ale podpisał się pod tym programem. Już na pierwszej stronie ci pisze, przygłupie.

Redakcja i opracowanie: Krzysztof Bosak, Witold Tumanowicz, Michał Wawer, Robert Winnicki
  • Odpowiedz
  • 0
@Tajemniczy58 Śmieszny jesteś. Tam jest mowa o całości jako programie, ale nie konkretnie danego punktu. O to mi chodzi. To nie jest tak, że wszyscy naraz piszą każdy punkt.
  • Odpowiedz
  • 0
@nowywinternetach

Jeśli tak podchodzimy do obowiązków w szkole, to może skreślmy przymus też chodzenia na wybrane inne przedmioty jak polski, matematyka?

Nie wiem o co ci chodzi, albo nie rozumiesz co czytasz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tajemniczy58

Zacytowałem, podałem źródło i jednego ze współautorów, a ty mnie oskarżyłeś o kłamstwo, prawacki dzbanie.

A ja cię dzbanie odesłałem do ostatniego wywiadu Bosaka, który stwierdził, że nie zgadza się na obowiązkową służbę zasadniczą oraz uzależnienia tego od wydania dowodu osobistego. Odniósł się do tego co ty zacytowałeś, że ma odmienne zdanie.
  • Odpowiedz
@Volki: A to nie moja wina, że wasz kandydat zmienia co chwile poglądy i nie jest w stanie się określić. Z jednej strony był współautorem tego programu a jednocześnie mówi co innego.
  • Odpowiedz