Wpis z mikrobloga

@Radek41: no proste. nagle władza sobie zda sprawę, że przecież data wyborów jest niekonstytucyjna. opozycja oczywiście nagle zamilkła w temacie, kiedy zauważyli że Trzaskowski ma dobre sondaże i uznali, że im szybciej odbędą się wybory tym lepiej, bo efekt "świeżości". teoretycznie w obecnej sytuacji jedyną opcją byłoby ogłoszenie wyborów dopiero po zakończeniu kadencji Dudy gdzieś w sierpniu.
  • Odpowiedz
co ja tu czytam. Fałszowanie wyborów, stan nadzwyczajny. Zupełnie jakby obecny prezydent mógł przegrać z panem Rafałem. Tu potrzebne jest poparcie. Sondaże jak zwykle kłamią. Zobaczycie.
  • Odpowiedz
@TatoAktywny: Czyli rozumiem, że na wyborach zagranicznych obserwatorów nie ma. Po czymś takim byłby już natychmiastowy (!) Pol-out z Unii i wszystkich struktur oraz sankcje takiej wysokości, że zrobiłyby z nas drugie Zimbabwe. Nawet PiS-owi nie byłoby to na rękę.
  • Odpowiedz
@Fuel: Kiedy ostatnio sondaże kłamały? W dodatku IPSOS, który najtrafniej przewidział wyniki wyborów, przewiduje wygraną Trzaskowskiego.

@LibertyPrime: Wtedy dupa to najbardziej pęknie Tobie, gdy okaże się, że będziemy płacić za to kosmiczne sankcje.
  • Odpowiedz
@Radek41: PIS się zesra w gacie, bo stracili cały neutralny elektorat, który dał się oszukać, że zyskują na socjalu, ale jak widzą to szczucie i dzielenie polaków to okazuje się, że pisowi zostały już na dobrą sprawę 3 województwa zagorzałych fanatyków.
  • Odpowiedz
@TatoAktywny: Ingerencja w demokratyczne w wybory to już byłby grubszy kaliber niż dotychczasowe działania.
Porównywalny przykład z brzegu - stan wojenny w 1981, sankcje zachodu były wtedy konkretne.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BobMarlej: bo ja wiem czy grubszy niż rozmontowanie sądownictwa i podporządkowanie sobie praktycznie wszystkich instytucji publicznych? Grubsza niż to, co teraz robią z KK pod przykrywką tarczy antykryzysowej?
Cóż.
O ile zrobią to chociażby z odrobina inteligencji to nic się nie stanie. Mają za sobą TK, SN, PKW...
  • Odpowiedz
@TatoAktywny: Majstrowanie przy wyborach byłoby już konkretnym efektem wcześniejszych działań. A Unii cierpliwość też się kiedyś skończy. Zwłaszcza, że w wyniku wygranej Dudy byłoby zachowane status quo na najbliższe 3,5 roku.
PiS i inteligencja - inteligencji od nich wymagasz? xD
  • Odpowiedz