Wpis z mikrobloga

Kto zagłosowałby na mnie w wyborach prezydenckich?

moje poglądy:
- odejście od węgla, budowa elektrowni jądrowej
- zwiększenie kary za znęcanie się nad zwierzętami
- wprowadzenie ministra do spraw zwierząt
- legalizacja małżeństw homoseksualnych- jeśli nikt nie robi nikomu krzywdy to niech żyje jak chce
- ograniczenie socjali do minimum, ale jednak w razie gdy komuś powinie się noga dobrze, żeby Państwo pomogło (sama straciłam dom w pożarze i z dnia na dzień zostałam z niczym)
- wprowadzenie 5-10zł za wizytę u lekarza
- edukacja seksualna już od podstawówki, oczywiście odpowiednio dobrana do wieku. Chciałabym, żeby edukowały osoby przeszkolone, a nie nauczycielka przyrody, która swoją wiedzę na ten temat ma z lat siedemdziesiątych.
- prawo do aborcji (wyboru), ale tylko we wczesnych tygodniach ciąży lub w późniejszym czasie jeśli zostaną wykryte poważne wady rozwojowe lub wystąpi zagrożenie życia matki.

To tyle z takich rzeczy co mi siedzą w głowie najbardziej, wiem, że mam lewicowe myślenie, ale nie do końca, a już na pewno nie w kwestii ekonomicznej.
Jestem ciekawa ile osób podzieli moje przemyślenia.

#wybory #polityka
  • 75
  • Odpowiedz
@donio721: ja wychodzę z założenia, że nie istnieje coś takiego jak seks bez zobowiązań, ponieważ można się albo czymś zarazić albo zrobić dzieciaka. W związku z tym ludzie muszą brać odpowiedzialność za swoje czyny.
Jeżeli partner nie jest gotowy na dziecko lub z innych powodów nie chce go posiadać, a kobieta chce za wszelką cenę urodzić to mężczyzna powinien mieć prawo, aby nie płacić alimentów. Kobieta również musi brać odpowiedzialność za
  • Odpowiedz
płód? - kiedy płód staje się człowiekiem?

Uważam, że lepiej jest żeby płód został usunięty w odpowiednim czasie, niż żeby dziecko żyło w biedzie lub co gorsze w braku miłości.


czyli lepiej go zabić? A dla zwierząt minister, idźmy dalej - dla zwierząt prawo wyborcze.
  • Odpowiedz
@Australiaa szanuję twoje poglądy ale jesteś jeszcze bardzo młoda albo zbyt idealistycznie patrzysz na świat. Polityka to realne problemy ludzi, zwierzaczki naturalnie trzeba szanować, ale to nie jest rolą rządu/prezydenta a praca na niższych szczeblach. Jak sobie wyobrażasz posiedzenie rządu z ministrem od spraw zwierząt, pracę takiego ministerstwa? To już bardziej realne jest wprowadzenie komisji do spraw zwierząt na poziomie sejmu. Być może taka komisja istnieje ale pewnie nikt nie traktuje jej
  • Odpowiedz
@maciekalien: płód, a urodzone już żywe stworzenie z rozwiniętymi zmysłami to jest coś innego, są odpowiednie badania, że w pierwszych tygodniach płody nie czują bólu, nie mają świadomości
  • Odpowiedz
@siwy92: z tego co zaobserwowałam, polityka to realne pieniądze, oszustwa i kłamstwa. Tak, piszę o idealistycznych sprawach, ale innych niż po i pis. Dlaczego w Polsce ludzie nie potrafią patrzyć, że coś jest fajne, etyczne, warto to wprowadzić, żeby żyło się lepiej, tylko patrzą od razu w ciemnych barwach, że nie wyjdzie? Są sprawy ważne i ważniejsze, ale to nie znaczy, że należy skupiać się tylko na tych największych. Małe zmiany
  • Odpowiedz
Spoko postulaty oprócz tych zwierząt. Chyba czas żeby usprawnić prawo dotyczące ludzi, potem można myśleć o zwierzętach bo strach mnie bierze jak się tysiące osób oburzają, bo ktos psa przywiązał, a nikt nie reaguje na poważne problemy. Prawda jest taka, że w Polsce to dużo by zależało od tego jak wyglądasz..
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: muszę przyznać, że nie posiadam dużo wiedzy w tym temacie, ale na pewno nie jestem za obowiązkową służbą wojskową. Warto wzmocnić siły zbrojne, ale przez osoby chętne i dzięki odpowiednim szkoleniom
  • Odpowiedz
@Krzakol: najważniejsze żeby kandydat był schludny i elokwentny. Według mnie jestem ładna, ale nie chciałabym, żeby to miało wpływ na politykę. Wiele razy w życiu słyszałam, że zawdzięczam coś ładnej buzi, a to było przykre, bo za sukcesami zawsze stała ciężka praca i poświęcenia.
  • Odpowiedz
@Australiaa tak jest, dokładnie, prezencja jest mega ważna, dlatego biedny żółtek nie ma szans i dlatego Duda wygral poprzednim razem.. Niestety będąc kobietą musisz się liczyć z tym, że to zawsze będzie gdzieś tam stało za wszystkim co robisz ale jak sie nad tym zastanowić to jeśli osiągniesz cos z pomocą urody i uda ci się utrzymać, to wtedy juz tylko twoja wypracowana zasługa. Dobra furtka, która warto używać. Oddałbym na ciebie
  • Odpowiedz
@Australiaa bierz poprawkę na przekazy medialne dotyczące polityki- pieniądze oszustwa kłamstwa to tzw. błotko polityczne którym politycy się wzajemnie obrzucają to ma wzbudzić w nas emocje- nas jako na widzach tego przedstawienia- cyrku. Sukcesy przeważnie nie szokują, dlatego lepiej nagłaśniać te złe rzeczy. Dużo większe pieniądze uciekają z polityki poprzez np. spółki skarbu państwa itd. i to przeważnie uchodzi bez echa. Każdy człowiek jest inny a polska ma 40mln obywateli więc zawsze
  • Odpowiedz
@slapdash: masz rację, ale to pokazuje społeczeństwu, że prezydent nie podpisze żadnej ustawy, która zawiera rzeczy sprzeczne z jego poglądami i poglądami społeczeństwa które go wybierze.
  • Odpowiedz