Wpis z mikrobloga

Czy korzystaliście może z drabin teleskopowych?

Zastanawiam się nad kupnem takiej, ale pomyślałem że najpierw zapytam się o wrażenia.
Zaletą jest na pewno to, że po złożeniu zajmuje naprawdę mało miejsca.
A jakie są wady?
Czy długo się taką rozkłada?

#majsterkowanie
  • 6
@av18 wada jest taka, że jak masz zamiar jej używać przy brudnych, pylących pracach to bardzo szybko się przytrze i bez wyczyszczenia używanie jej to katorga - mieliśmy taką w firmie i obecnie leży w kącie, wszyscy wolą używać 3-częściowych, 7 stopniowych - chyba najbardziej poręcznych
@av18 rozkładanie to tylko wyciągnięcie szczebli do góry, zatrzaskuje się sama. Przy składaniu musisz przy każdym, pojedynczym szczeblu odciągnąć po 2 zabezpieczenia i wtedy wsunąć szczebel - jak rozłożyłeś ją do końca to jednak trochę się schodzi
@av18: widziałem jak używają, sam też używałem. Bajka. Dopóki wiesz co to jest i do czego trzeba wykorzystywać. Na pewno do domu idealna sprawa, odchodzi problem mieszczenia się w futrynach, klatce schodowej, obijania ścian i milijon innych problemów związanych z gabarytami tradycyjnej drabiny, nie wpominając o tym, że jest lżejsza i po prostu wygodniej ją nosić. Idealna sprawa do drobnych domowych robótek, zwłaszcza elektrycy je pokochali :).
Ale nie ma róży