Wpis z mikrobloga

W Polsce homoseksualiści nigdy nie byli karani.


@PawPL: W kilkunastu krajach Afryki osoby homoseksualne nigdy nie były karane (prawnie) za homoseksualizm. Nie oznacza to, że ich sytuacja społeczna/rodzinna jest pozytywna.

"W 1561 r. odbył się proces żyjącego przez 10 lat w kobiecym ubraniu Wojciecha z Poznania, który poślubił Sebastiana Słodownika, żyjąc z nim przez 2 lata w Poznaniu. Po powrocie do Krakowa poślubił Wawrzyńca Włoszka. Ostatecznie Wojciech w opinii społecznej
  • Odpowiedz
@artpop: O #!$%@? jaki fikołek xD

Prawa wprowadzone przez zaborców, ale w sumie na ziemiach polskich wiec się liczy.
Tak samo jak obozy były na terenach polski wiec w sumie xD

Plus dobrze widzę, ze mowa tam o odpłatnym seksie, czyli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@artpop: co jest #!$%@? przywoływanie średniowiecznego przypadku jako poparcie swojej tezy XDdddd

Dodaj Jeszcse ten no akcje hiacynt, a nie nis można bo to lewica robiła to nie pasuje do narracji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ra-V-ek: nie bierzesz pod uwagę że zaborcy poszli a prawo i ludność została, państwo było biedne wycienczone wojna i ciężko było się zabrać za połączenie i unormowanie 3 różnych systemów prawnych
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: no biorę, jasne.
Ale tezę postawiono jasną
"w polsce nigdy nie było prześladowania prawnie homoseksualistów"
no i teraz sie okazuje że jednak byli 500lat temu,
i pojawia sie kontrargument że to dawno było,
potem okazuje sie że byli 90
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ra-V-ek: w dodatku znalazłem źródła i to jest jednostkowy przypadek, jedyny w tamtych czasach w Polsce podczas gdy w Sewilli zabito 900 sodomitów xD

No jak to skomentować, nie wiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ra-V-ek: a co do prawa z międzywojnia to nie bierzesz pod uwagę ze nikt nie wiedział co się dzieje, nowe rządy co pół roku średnio. Dopiero jak Piłsudski zrobił się semi dyktatorem to udało się coś zdziałać z prawem, tak to wszyscy mieli większe problemy niż sprawy homoseksualistów, np odbudowa miast przemysłu czy poprawa warunków ludności i szykowanie się do kolejnej wojny.
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert
Znaczy, Ty chyba nie do końca rozumiesz o co mi chodzi :D
Ja nie neguje tego że geje w Polsce mieli zdecydowanie lepiej niż w innych państwach w danym okresie, z tym że nie lubię generalizowania.
Był przypadek skazania Geja? Był.
Czy działo się to w wolnej Polsce? Działo.
Także nie można powiedzieć że NIGDY nie byli
  • Odpowiedz