Wpis z mikrobloga

@Hektar4: Wejście na oficjalną kamerę jest jedno ale czytałem w necie, że ludzie podłączali przez usb kamery odzyskane ze starych laptopów + jakies sterowniki do tego z neta. Więc przez huba teoretycznie i 10 podłączysz ale to dużo roboty.
Co rozumiesz przez "podłączenie silnika"? Możesz teoretycznie z maliny wystawiać tylko sygnał start a potem, przez odpowiedni układ włączać tyle silników ile chcesz. Bezpośrednio się tego i tak nie podłącza więc zależy
@To_ja_moze_pozamiatam z silnikami to wiem, chodziło mi właśnie o podawanie sygnału dla silników, czy takie raspberry z jedną kamerą podłączoną na odpowiednie wejście oraz dodatkowe dwie na USB da radę czy to dla jednego raspberrypi za dużo by ogarnąć to wszystko? Chcę zbudować robota, który by po zobaczeniu odpowiedniego koloru lub jakiś przedmiot wykonał podane wcześniej ruchy przez silniki
@Hektar4: Musisz poszukać w necie tych projektów z kamerami na USB. Widziałem gdzieś projekt z 4. Zdaje mi się, że nawet tu ktoś o tym pisał ale to mogło być 2 lata temu. Spokojnie wysterujesz te 4 (?) silnik. Przypominam też, że do koloru czy przeszkody nie ptrzebujesz kamery- są od tego czujniki. Możesz też obracać tą kamerą dedykowaną i robić coś w rodzaju skanu.
@To_ja_moze_pozamiatam chodzi o wykrycie danego koloru lub przedmiotu ze zdjęcia gdzie jest dużo kolorów/elementów. Pomysł z jedną obracaną kamerą podoba mi się, może uda się to jakoś wykorzystać i mieć tylko jedną kamerę