Wpis z mikrobloga

@Majkel94: n co Ty, dwukrotne napięcie zabije elektronikę na 99%. Bardziej stawiałbym np. na pakiet liion/lipo 4s, teraz masz jakieś 14V przy naładowaniu, a 4s miał by 16,8V, ale do tego musi być odpowiednia ładowarka.
@Majkel94: najlepiej jest łączyć jednakowe aku, najsłabszym ogniwem będzie najsłabszy akus, dołóż najlepiej taki sam jak te co masz, licz się z tym, że możesz #!$%@?ć zabawkę. Jeżeli ładowarkę masz 12V to i tak będziesz musiał ładować je osobno jakąś ładowarką 6V
żelowych chyba nie ma 7,5V, im większe napięcie ponad normę, tym wieksze prawdopodobieństwo uszkodzenia. Licz się z tym, że co byś nie zmienił to ładowarkę i tak będzie trzeba zmienić.
@Zgryd idzie jak burza z dodatkowym Aku. Ale jak to ładować ? Mam teraz w szeregu 18v. Czy zwykła 6v ładowarka podłączyć i będzie działać czy prostownikiem 12v mogę ?

Mam ładowarkę/zasilacz do odkurzacza 19v podejdzie ?
@Zgryd 4.5aH wszystkie 3. Tak chce ładować wszystkie naraz bo mam zastosowanie fabrycznie wyjście pod ładowanie. Na Aku mogę używać max .1.2a. tak jest napisane. Co jakbym podał tam 4a?
@Majkel94: musisz mieć ładowarkę o napięciu około 21,6V. 1A nie zniszczy akumulatorów, bardziej obawiał by się o ten zasilacz, czy się nie uszkodzi. Kup se w lidlu/biedrze mikroprocesorowy prostownik 6/12V wyprowadz 3 gniazda do ladowania poszególnych aku i masz elegancko