Wpis z mikrobloga

Z powodu, że aktualnie przestało działać linkowanie bezpośrednio do postów na instagramie zajawka zdjęciowa + LINK do mojej nowej animacji. Jak zawsze proszę oglądać z dźwiękiem ʕʔ
Tym razem coś z zupełnie innej beczki - nie dioramka robiona dla siebie, tylko dla prawdziwego klienta za pieniążki ( ͡° ͜ʖ ͡°) choć także ze sporym fun factor i satysfakcją z wykonanej pracy.

Klient z Singapuru (dla zainteresowanych link ), zajmujący się ręcznym wytwarzaniem srebrnych monet, statuetek oraz innych różności kolekcjonerskich w ograniczonych ilościowo partiach, znalazł mnie i zaproponował stworzenie trzech epizodów przygód dzielnych srebrnych żołnierzyków.
Owszem, niniejszy, pierwszy klip nie obfituje jakoś szczególnie w przygody, ale ma pewną wartość komediową która u części osób wywoła uśmiech na twarzy i nostalgiczne wspomnienia czy to z zabaw plastikowymi żołnierzykami czy pierwszej emisji Toy Story.

Ze spraw technicznych modele żołnierzyków dostarczył klient, po mojej stronie było wszystko pozostałe - od stworzenie shadera antycznego srebra, przez wymodelowanie otoczenia, reżyserię, kolorkorekcję i montaż.

Tak więc zapraszam na mojego insta, włącz dźwięk i daj plusa, lajka, zostaw komentarz ()
https://www.instagram.com/p/CBfr7epHzN_/?utm_source=ig_web_copy_link

#vvit0stwosz #animacja #grafika #grafik #grafikakomputerowa #chwalesie
vvit0 - Z powodu, że aktualnie przestało działać linkowanie bezpośrednio do postów na...

źródło: comment_1592328521bTwNgZO2v6dVr9DYoRP1XH.jpg

Pobierz
  • 4
@vvit0: Cool! Zwłaszcza ten czołgający się żołnierzyk xD

Trochę szkoda, że nie są umieszczeni w środowisku o rzeczywistej skali (czyli np. dżungli przydomowego trawnika) bo wtedy pewnie możnaby pomylić z prawdziwością. Jak modelowałeś żołnierzyki?
@Bartholomew: W kolejnych odcinkach będzie się działo, więc klient zamiast tradycyjnego stop motion wymyślił, że woli iść w animację 3d i skorzystać z benefitów jakie to daje.

Co do modeli niestety nie są mojego autorstwa - zostały mi dostarczone, w postaci plików OBJ i z tego co wiem były wykonane w Zbrush’u.