Wpis z mikrobloga

@dwa__fartuchy No nie wiem czy te 80+% z trzech rozszerzonych przedmiotów to taki żart i czy "głupia" osoba by sobie poradziła. Zależy tez co rozumiesz przez słowo "głupia". Poza tym, chyba sporo osób potem i tak odpada?
  • Odpowiedz
@Khaiine: Absolutnie. Jestem obecnie w trakcie takich studiów i widzę, że część osób ma większy problem w kontaktach międzyludzkich niż z samym materiałem dydaktycznym. Rozumiem, że po studiach będą mogli wybrać specjalizacje, w której kontakt z drugą osobą będzie ograniczony- ale nie oszukujmy się, to będzie znikomy procent.
  • Odpowiedz
o małej empatii i wybujałym ego


@jmuhha: i to jest wg Ciebie największy problem?
A ja myślałem, że styczność ze śmiercią i ludzkimi tragediami...
  • Odpowiedz
@seine: @jmuhha: no, że rozmowa z psychologiem powinna przede wszystkim obejmować predyspozycje pod kątem styczności z w/w.
W kwestii pytania OP'a - moim zdaniem lekarz ma być specjalistą w swojej dziedzinie, tak jak mechanik ma się znać na naprawie aut a murarz na murowaniu. Jeśli ktoś potrzebuje rozmowy z osobą empatyczną niech sam idzie do psychologa / księdza, czy kogo tam jeszcze chce.

  • Odpowiedz
@ufo99: trzeba sobie zdać sprawę, że nie każdy lekarz boryka się ze śmiercią non stop

druga sprawa wysoka empatia również pozwala przezwyciężenie albo zrozumienie drugiej osoby czy rodziny w wymienionych przez ciebie sytuacjach.

Cieszyłbym się gdyby za tą wiedzą szło wybujałe ego, ale częściej jest ono przerośnięte a wiedza i tak minimalna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@jmuhha: No super dostanie się na studia zależeć będzie od widzimisię jakiegoś psychologa. Na pewno znajomi rektora będą równo skutecznie testowani, na pewno tak będzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jmuhha: nie, egzaminy psychologiczne w tym kraju kwitnącej dykty to jest większa patola niż ich brak. Na tym właśnie się wciska ludzi do PGSP albo na WAT którzy powinni się tam znaleźć (bo znajomości), ale którzy #!$%@? całą resztę i są poza kolejką.

Mam znajomego, #!$%@? krzywe akcje nie powiem, że nie, ale człowiek ogarnięty, psychologicznie sprawny. #!$%@? go na PGSP. Drugiego kumpla, który jest totalnym #!$%@? i nie wierzę, że
  • Odpowiedz
@NieMaProblemuKolego: obecnie progi wynoszą po 140 pare punktów i nie trzeba mieć 3 rozszerzonych przedmiotów, tylko 2. Miałam też na myśli inne medyczne kierunki, a znam wiele osób, które nie powinny się znajdować na tym kierunku, na którym są. Np. na farmację można się dostać z maturą na poziomie 50% - co to jest za osiągnięcie xd A potem narzekanie, że studia są ciężkie.
Co do ilości osob, które odpadają to
  • Odpowiedz