Wpis z mikrobloga

ja mam w mieszkaniu suczke, codziennie kilka razy z nia schodze na krotka i raz na dluzej (okolo 1 godz) i jest w miare ok, wazne zeby miala kilka zabawek i sie nie brala za meble, dobrze tez miec gdzie isc z psem zeby mozna go bylo spuscic ze smyczy i mogl sie wyhasać albo chociaż mieć innego znajomego z psem z którym moglby sie pobawic, wtedy jak sie wymeczy to jest
@knapik96: To nie ma znaczenia, z doświadczenia wiem, że jak pies ma ogród to nie pójdzie się sam wybiegać, ewentualnie będzie wychodzić na siku, spać na słońcu, albo drzeć się pod płotem. Powiedziałabym nawet, że w mieszkaniach psy są szczęśliwsze, bo właściciel jest zmuszony je wyprowadzać. Nie zależy to od rasy, wyprowadzać musisz tyle samo, a w domu pies powinien spać
@Noskill692: tutaj akurat sie nie zgodze, dom z ogrodem jest o wiele lepszy dla samoyeda, po pierwsze gdy byly upaly to jechalismy do rodzicow, woda w wanne i sie pluskala co 30 minut, lub szła pod kwiaty do cienia zagrzebac sie w ziemii i miala sile na zabawe, a w mieszkaniu lezala tylko i dyszala i przykrywalismy ją mokrymi recznikami. Co do zabawy to ten pies takze duzo bawi sie sam
@Noskill692: Również co do zdania "nie zależy to od rasy" to także uważam że jest to nieprawda - psy takie jak samoyed, husky nie mają porównania co do ilości aktywności fizycznej z np mopsem albo jakimś małym kundelkiem co przebiegnie 100m i się zmęczy - Samoyed to rasa pociągowa trzeba o tym pamiętać, oczywiście może trafić się leniuch ale zdecydowana większość wymaga co najmniej kilku km dziennie
@mietek_zul: chodzi mi właśnie o to, że bieganie po podwórku nie zastąpi tych kilometrów biegania. Może i fajnie jest wystawić psu basen, żeby się pluskał czy tarzanie się w trawie, ale ogród nie zastąpi spaceru, a popluskać się może w jeziorze lub stawie, więc nie sądzę, że pies będzie źle się czuł w mieszkaniu i że pies jest tylko do domu. Akurat jak mieszkałam w domu to psy trzeba było wyganiać
@knapik96: @Noskill692: opinia od kogoś kto te samoyedy jednak ma i miał je w blokowisku i w domu z ogródkiem

http://zyciezpsem.pl/samoyed-co-warto-wiedziec/

Gość twierdzi że jednak z ogródkiem są szczęśliwsze i jestem w stanie sobie wyobrazić że rzeczywiście te psy (co by nie było pierwotniaki) tak mają... co nie zmienia faktu, że psy jako takie się bardzo łatow dostosowują do sytuacji w jakich przychodzi im żyć.
Samoyeda dużo ludzi posiada w
@y_paul: dzięki za miłe słowo :)

@knapik96: My mamy samojeda w bloku już ponad 3 lata i zgodzę się z moimi przedmówcami. Większość z tego co napisali to prawda, chociaż dużo tez zależy indywidualnie od charakteru psa.
Jeśli chodzi o mojego Hirka to zachowuje się bardzo dobrze, nigdy nie było z nim problemu. Bardzo szybko się nauczył załatwiać na polu i prosić o spacer w wyjątkowych sytuacjach między spacerami. Nigdy