Wpis z mikrobloga

Dziś tak krótko bo słabo się czułem i jakoś nie chciało mi się robić tego podsumowania. Ale zrobiłem,dziś taki raport z Słowenii, wprost zrobiony po obejrzeniu wiadomości z ichniejszej telewizji czy Dnevnika z TV SLO. Za wiele się nie działo,ale tematów trochę było.Więc taki szybki wstęp i lecimy.
#r2info - to mój tag z tymi raportami, więc fajnie gdybyś go zaobserwował.
- Incydent na granicy włosko - słoweńskiej w miejscowości Šempeter pri Gorici. Opancerzony pojazd włoskiej armii wjechał rano na teren Słowenii i szybko zawrócił. Zdarzenie to jednak nie umknęło uwadze pewnemu mieszkańcowi tego miasta którzy zadzwonił na policję. Sprawa trafiła natychmiast do słoweńskiego MSW i jest wyjaśniana.
- Otwarcie granicy z Włochami w Novej Goricy.
- Sytuacja na innych odcinkach granicznych i ruch graniczny z Włoch do Słowenii.
- Otwarcie granic w innych krajach krajach Unii Europejskiej m.in Belgii czy Danii i sytuacja turystów w związku z zbliżającym się sezonem wakacyjnym.
- Sytuacja na granicy Bośni i Hercegowiny i przejściu granicznym w Neum (droga z Makarskiej do Dubrownika).
- Obrady słoweńskiego Zgromadzenia Narodowego. Ostra dyskusja członków parlamentu nt. wydarzeń w Slovenskej Bistricy gdzie samozwańcze oddziały paramilitarne próbowały wziąć udział w obradach rady miasta. Nie badałem dokładnie tej sprawy,muszę sobie doczytać.
- Nowy sondaż wyborczy:
SDS (obecna władza) 22,7 %
SD( socjaldemokraci) - 15,2 %
LMŚ - 10,9 %
Lewica - 8,2 %
- Zwolnienia w zakładach Gorenje
- NLB (największy bank w Słowenii) nie wypłaci w tym roku dywidendy.
- Potrójne morderstwo w Domžale
- Rozmowy rządu Słowenii z USA na temat budowy sieci 5G
- Wybory w Chorwacji.Spotkania liderów partii z wyborcami.
- Chorwacka policja chce wzmocnić ochronę granic przed imigrantami.
- Zakończenie roku szkolnego w słoweńskich podstawówkach.
To na tyle. Nie wiem czy jutro coś wrzucę, ale cały czas czuwam. Stay tuned( ͡° ͜ʖ ͡°)
#r2info #tvpis #wiadomosci #gruparatowaniapoziomu #europa #slowenia #informacjezglobu
  • Odpowiedz