Wpis z mikrobloga

Pakiet CANAL+ SPORT okiem osoby, która zawsze chciała go mieć.

www.canalplus.com i oferta pakietu internetowego to coś na co czekałem od naprawdę dawna. Odkąd pojawiła się taka możliwość chodziło mi po głowie żeby to wypróbować. Opcja pierwszego miesiąca bez opłat pozwoliła podjąć nie łatwą decyzję.

Decyzja była o tyle nie łatwa, ponieważ pakiet sportowy ma kosztować 50 zł co moim skromnym zdaniem wydaje się być ceną wygórowaną. Zawsze myślałem sobie o tym pakiecie w TV kablowej tak: kurka wodna taka kasa ale w sumie za co? Hmm za możliwość oglądania ulubionej drużyny ok. 4 razy w miesiącu, trochę mało. Często mecz grany jest np. o 12:30 bądź zwyczajnie w świecie nie mam czasu/możliwości obejrzenia więc nawet mniej. Jest jeszcze Liga+/Liga+ Extra, już lepiej, ale wciąż skromnie jak na ten budżet. Można jeszcze pokusić się o „Ekstraklasa po godzinach” ale to już raczej nieregularnie od wielkiego dzwonu. Kończy się liga (mnie interesuje w zasadzie nasza polska kopana, szczególnie moja drużyna) i jak dla mnie tam po prostu nic nie ma, ba kończy się mecz i ok. 6 dni jak dla mnie nie ma nic ciekawego.

Fajnie działa aplikacja w przeglądarce internetowej, smartfonie, czy też Mi Boxie. Na chwilę obecną nie ma chyba aplikacji na smart TV. Co do samego oglądania meczu to mnie osobiście irytuje fakt, że szybciej mam powiadomienie z aplikacji informującej o wynikach sportowych, a później z około 20 sekundowym (o ile nie większym) opóźnieniem oglądam bramkę w TV co psuje całą zabawę. Czasami - 15.06.2020 Multiliga, podejrzewam, że spora oglądalność była wskakiwał komunikat:

Dodatkowo na Mi Boxie czasami potrafią się ukazać artefakty. Net raczej mam ok, ale nie chcę tu polemizować. Natomiast w C+ z kablówki takiego czegoś raczej bym nie uświadczył. W tej usłudze z kolei spoko wydaje się cofanie materiałów wideo.

Nie sposób uniknąć tu porównania chociażby z Netflixem, który cenowo wygrywa. Oczywiście ciężko jest to porównać z np. pakietem sportowym, który wybrałem ale nawet z pakietem Filmowym C+ raczej da spokojnie radę.

Sama stacja prezentuje naszą kopaną na naprawdę bardzo wysokim poziomie i to jest raczej bezdyskusyjne. Można by się pokusić o stwierdzenie, że nasi kopacze co najmniej nie pomagają swoim poziomem, a jakoś pokazać tą treść trzeba.

Nie wiem do końca jak wygląda kwestia współdzielenia konta, czy też istnienia różnych kont jak ma to miejsce w Netflixie, wówczas cenowo wyglądałoby rozsądniej.

Jeśli ktoś z Was korzystał z tej darmowej usługi proszę podzielcie się Waszymi wrażeniami.

LongmanPL - Pakiet CANAL+ SPORT okiem osoby, która zawsze chciała go mieć.

www.can...

źródło: comment_1592227272s2iO3oewbgnfJAl459wjOe.jpg

Pobierz
  • 11
@LongmanPL: Jesli chodzi o współdzielenie konta to w przyszłości ma być możliwość stworzenia do 10 profili, ale jednocześnie można oglądać na dwóch urządzeniach. Więc w zasadzie można na spokojnie ogarnąć taki pakiet w dwie osoby i już nie jest tak drogo. Ktoś byłby zainteresowany? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tytusprod: Gdyby dało się 3 to byłoby jeszcze taniej :) Tak naprawdę oglądasz mecz swojej drużyny i nawet w tygodniu nie pomyślisz o tym kanale i o tej opcji. Z drugiej strony są te PPV gale bokserskie itd. i jednorazowo sporo się płaci ale to chyba nie na polskie realia moim zdaniem jednak jest.
@jack100:
Do wyboru są:
Jakość automatyczna
SD - 399 Kb/sec
SD - 599 Kb/sec
720p - 999 Kb/sec
720p - 1999 Kb/sec
720p - 2499 Kb/sec
1080p - 4499 Kb/sec
1080p - 5999 Kb/sec

Swoją drogą zawsze irytowało mnie w ich szacie graficznej to ucinanie herbów drużyn, co dla mnie jest skandalem porównywalnym chyba z ucięciem np flagi narodowej. Są większościowym posiadaczem praw (dziś leci też na TVP Lech VS Korona),
LongmanPL - @jack100: 
Do wyboru są:
Jakość automatyczna
SD - 399 Kb/sec
SD - 599...

źródło: comment_1593024568VPVIoyk3NXkjR5mwqa9gFj.jpg

Pobierz